Piramit Dekor 2021 Ev Dekorasyon Fİkirleri

2021 Yılı Ev Dekorasyonu Fikirleri

 

Tüm dünyada görülen koronavirüs salgını nedeniyle insanların evlerine kapandığı bir yıl geride kaldı. Bu değişim çoğu insana evlerinde rahat, huzurlu, eğlenceli ortamlar yaratmak için bir fırsat oldu. Dışarıda yapılabilecek her aktivite için evlerde alternatifler yaratılmaya çalışıldı ve kahve köşeleri, kitap köşeleri, oturma köşeleri, gibi daha şık ve daha rahat alanlar ortaya çıktı. Banyolar, mutfaklar, yatak odaları ve giyinme odaları da pandemi sürecinde çok sık değişime maruz kalan alanlar olarak karşımıza çıkıyor. Klasik ev dekorasyonu alanlarının yanında pek çok insan işlerini online platformlara taşıdı ve verimli çalışma sağlamak için evler home office olarak yeniden düzenlendi. Şimdi 2021 yılının ev dekorasyonu fikirlerine daha yakından bakalım.

2021 Banyo Trendleri

Şık ve modern banyolar yaratmanın ana kuralı sadeliktir. Banyonuzdaki gereksiz eşyalar alanı daraltıp dağınık bir görüntü oluşturmaya sebebiyet vereceği için banyonuzda az eşya bulundurmak başlangıç noktanız olmalı. Eşyaların boyutunun banyo ile orantılı olması da minimalist banyolar oluşturmak için atlanmaması gereken bir detay. Bu yılın banyo trendlerinde beyaz, siyah ve nötr renkler yer alıyor. Banyolarınızda kullanacağınız seramik fayanslarda da dikdörtgen veya kare şekilleri tercih etmelisiniz. Bu renkleri köşeli modern dolaplar ve geometrik şekiller takip ediyor.

Modern banyolar için bu yıl genellikle ahşap, taş ve mermer gibi doğal malzemeler tercih ediliyor. Banyolarda canlı bitki, modern ve minimalist saksılardaki çiçekler ise havayı yumuşatacak ve banyonuzu daha şık bir hale getirecektir. Banyonun büyüklüğüne göre de saksıların büyüklüğünü ayarlamak gerekebilir.

2021 Mutfak Trendleri

2021 yılında mutfaklarda koyu renkleri açık renklere oranla daha sık görüyoruz. Siyah, kahverengi, lacivert, zümrüt yeşili ve mürdüm eriği gibi koyu tonlar mutfak dolaplarımızı süslemeye başladı. Koyu renkli mutfakların duvarları açık ve soft renklerle taçlanıyor ve böylelikle iç karartıcı görünümlere fırsat verilmiyor. Alt mutfak dolapları ile üst mutfak dolaplarının farklı renklerde olması da mutfağınıza ayrı bir hava verir. Mutfak tezgahlarının üstündeki eşyaları da dolaplarınızın rengine uygun alarak mutfağınızı daha da uyumlu hale getirebilirsiniz.

2021 Oturma Odası Trendleri

Oturma odaları ve salonlarda da evin diğer alanlarında olduğu gibi yumuşak ve soft renkler ön plana çıkıyor. Duvarlarda açık renkler tercih edebileceğiniz gibi nötr renkler ya da antrasit tonlarını da kullanabilirsiniz. Oturma odalarınız ya da salonlarınızda koyu renkler ile açık renkleri birlikte kullanarak bu zıtlığın verdiği şık uyumu yakalamak da mümkün.

Oturma gruplarında karşımıza çıkan renkler ise duvarların rengine göre değişiyor fakat vintage renkler en çok tercih edilenlerden arasında yer alıyor. Oturma odası aksesuarlarında ise bu yıl da cam, taş, ahşap ve metal detayları çok sık görüyoruz. Bu detaylar minimal oturma odası sevenler için vazgeçilmez.

2021 Home Office Trendleri

Home office dekorasyonunda her yıl olduğu gibi bu yıl da sade şıklık ön plana çıkıyor. Çalışma masasının yalın ve şık olması motivasyonu arttıracağı için özellikle tercih ediliyor. Açık renklerdeki masalar ortamı yumuşatarak güven verici bir ortam sağlıyor. Yeşil, mavi, beyaz, açık gri ve krem rengi tonları bu yılın en çok tercih edilen çalışma masası renkleri arasında yer alıyor. Bu renklerde bir masa seçtiyseniz duvarlarda da soft renkler tercih edebileceğiniz gibi koyu antrasit renkler de odanıza çok hoş bir hava verecektir.

Koyu renk şıklığı seviyorsanız eğer ahşap ya da ağaçtan yapılmış çalışma masaları da seçenekler arasında yer alıyor. Bu masalar ile duvarda antrasit renk tercih edilerek şık bir görünüm elde etmeniz mümkün. Daha koyu renk çalışma masası ve açık renk duvarlar da koyu renk severlerin tercih edeceği bir başka kombinasyon olarak öne çıkıyor. Masaların üstünde tercih edilecek minik aksesuarlar da home office için önemli detaylar arasında.

2021 Yatak Odası Trendleri

Bu yıl minimalizmin getirdiği sade şıklık yatak odalarımızı da ele geçirmiş durumda. Büyük alanları çeşitli aksesuarlarla dekore etmek kolay, fakat küçük alanlarda olabildiğince az ve şık eşya ile minimalizmi yakalamak şart. Sade şıklığa ulaşmak için yatak odalarınızda kullanacağınız renkleri kısıtlamayın. Çok renkli yatak odaları tasarlayarak da minimalizmi yakalayabilirsiniz. Soft, canlı ve pastel tonlar güne iyi ve enerjik başlamak için yatak odalarının vazgeçilmez renkleri arasında öne çıkıyor.

Doğallığı yakalamak için ise yine diğer odalarda da karşımıza çıkan ahşap, taş ve cam detaylı aksesuarlardan yararlanmak mümkün. Bu detayları odanızın aydınlatması için tercih edeceğiniz abajurlarda da kullanabilirsiniz. Bu yıl bitkiler evlerin her alanında olduğu gibi yatak odalarında da kendilerine yer buluyor. Yatak odanızı daha otantik bir havaya kavuşturmak için bitkilerden faydalanabilirsiniz.

2021 Giyinme Odası Trendleri

Giyinme odalarında iki tür dolap sistemi mevcut; kapaklı dolaplar ya da açık raf şeklinde dolaplar. İki türlü de giyinme odanızı şık hale getirebilirsiniz. Alanınız dar ise kapaklı dolaplar tercih etmemelisiniz. Çünkü dar olan alan bu şekilde daha da daralacaktır. Eğer giyinme odanız için büyük bir alan ayrılmışsa kapaklı ya da gömme dolaplar tercih edebilirsiniz.

 

Piramit Dekor ile Evinizde Fark Yaratmaya Hazır Mısınız?  

Ev dekorasyonunda fikir sahibi olmak ve evinizi dilediğiniz şıklığa ve rahatlığa kavuşturmak için Piramit Dekor‘un işinde uzman ekibinden destek alabilirsiniz. Siz de evinizde en şık banyo, mutfak ve giyinme odalarına sahip olmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ücretsiz Keşif Formu’nu doldurarak evinizde baştan yaratmak istediğiniz alana dair bilgileri bizimle paylaşın. Ölçü, proje tasarımı ve bütçe planlamasının ardından projenizi kusursuz bir şekilde sizlere teslim edelim.

Sed ut perspiclatis unde olnis iste errorbe ccusantium lorem ipsum dolor
Call Now Button
tr_TRTurkish