Ev Dekorasyonunda En Popüler Trendler

Ev Dekorasyonunda En Popüler Trendler

Doğal görünümlü, tarz, rahat, şık ve modern evlere sahip olmayı herkes ister. Bu tarz evlere sahip olmak için çeşitli araştırmalar yapıyoruz ve araştırmalarımızın sonucuna göre birtakım kararlar veriyoruz. Son zamanlarda herkes cottagecore, rustik tarz, feng shui, küresel etki, global tasarım ve sürdürülebilir modern tasarımlar gibi tarzları benimsiyor ve evlerini dekore ederken bu tarzları kullanıyor. Peki, bu tarzlar nelerdir? Evimizi bu tarzlara göre nasıl dekore edebiliriz?

Cottagecore Trendi

Cottagecore trendi en basit tabirle doğallığın evlerimizle buluşması demek. Doğayla iç içe olma arzusu bu trendi hayatlarımıza sokmuştur. Dış mekanı içeriye taşımak cottagecore trendinin ana özelliğidir ve aynı zamanda teknolojiden uzakta, sadelik arayanların da tercih ettiği bir trend olarak karşımıza çıkıyor. Rahatlamanın en çok hissedildiği bu trendde nostaljik ögeler oldukça baskın geliyor.

Cottagecore trendinde daha çok pastoral etkiler ve sadelik içeren ögeler görüyoruz. Kırsal kesimi yansıttığı için evlerde çiçek desenleri, taş, ahşap ve hasır detaylar sıkça yer alıyor. Bu trendde geleneksel olan eşyaları lüks eşyalar ile karıştırarak çok orijinal bir hava yaratmanız mümkün. Vintage renkleri antika eşyalarla buluşturarak hem nostaljik hem de lüks alanlar yaratabilirsiniz.

Rustik Tarz

Rustik tarz saf ağaçların kullanıldığı, tamamen doğadan ilham almış bir trend olarak öne çıkıyor. Evinizde her köşede ağaç parçalarından oluşan eşyalarla rustik bir tarz oluşturmanız mümkün.

Rahatlığın ön planda olduğu rustik tarz ile sıcak ve samimi ortamlar yaratabilirsiniz. İster evinizin her yerinde rustik tarzı kullanın isterseniz de odak noktası yaratmak için tek bir alan seçin. Diğer eşyalarla uyumu yakaladığınız zaman her şekilde şık ve rahat bir hava yakalayacaksınızdır.

Feng Shui

Rüzgar ve suyun yaydığı enerjiyi evin içine taşıyabilme tekniği olan feng shui beş bin yıllık bir Çin geleneğidir. Feng shui tarzındaki amaç; insan hayatına sağlık, huzur, şans, mutluluk ve enerji çekmektir. Feng shuide her eşyanın ve her rengin bir enerjisi olduğuna inanılır. Önemli olan bu enerjiyi eşyalar ve renklerle birlikte doğru bir şekilde yansıtabilmektir. Bu tarzın gerçekten işe yaraması için ise sadece eşyalar yetmiyor, pozitif düşüncenin de hayatınızda olması gerekiyor.

Feng shui tarzını uygulamak için ana kural ışıktır. Evinizin bol aydınlık ve bol renkli olması gerekmektedir. Doğanın tüm renklerine sahip bir odada doğanın tüm enerjisinin hissedileceğine inanılır. Odanın daha ferah olması için ise aynalar önemlidir.

Bulunan odada çan, zil ya da müzik sesi mutlaka olmalıdır. Sesler, yaşamın sesini duyabilmek adına feng shui tarzında önemli bir yer tutar.

Bitkiler, hayvanlar, sallanan nesneler, heykeller, elektronik cihazlar ve bambu bitkisi de feng shui tarzının önemli bir parçasıdır. Bitkiler ve hayvanlar doğayı, doğanın renklerini ve kokularını simgeler. Heykeller ise bir Çin inanışıdır ve yalnız olmamayı ifade eder.

Küresel Etki ve Sürdürülebilirlik

Küresel etki ve sürdürülebilir tasarımlarda daha sıcak tonlar ve doğal materyaller dikkat çekiyor. Toprak renklerden oluşan bu tarzda en çok ahşap ve el dokumasını görmekteyiz.

Geri dönüştürülmüş malzemelerden yapılan ürünler ise son zamanlarda oldukça moda. Çevre dostu biyoplastikler ile oluşturulmuş modern ve yenilikçi tasarımlar ile evinizi süsleyebilirsiniz.

Vintage Şıklığı

Vintage severlerin sayısı küçümsenmeyecek kadar çok. Bu nedenle vintage eşyaları her evde görmek mümkün. Eskimiş gibi duran eşyalarla lüks ortamlar yaratmanızı sağlayan vintage şıklığında dekoratif aksesuarlar ve solmuş kumaşlar gibi etkiler ortamı daha da çekici hale getiriyor.

Doğanın Evlere Yansıması

Evlerde saksı bitkisi ya da çiçek yetiştirmek doğayı eve taşımak isteyenler için en basit yollardan bir tanesi. Doğanın verdiği huzuru evinizde hissetmek istiyorsanız bolca yeşil alan yaratabilirsiniz. Eğer yeterli alanınız varsa evinizde sarmaşık bile yetiştirebilirsiniz.

Daha da huzurlu ortamlar için yeşil bitkilerin yanı sıra su duvarları da etkili olacaktır. Duvarınızın tamamını ya da bir kısmını su duvarına dönüştürerek bitkilerin verdiği huzuru daha çok yaşayabilirsiniz.

Piramit Dekor ile Evinizde Fark Yaratmaya Hazır Mısınız?  

Ev dekorasyonunda fikir sahibi olmak ve evinizi dilediğiniz şıklığa ve rahatlığa kavuşturmak için Piramit Dekor‘un işinde uzman ekibinden destek alabilirsiniz. Siz de evinizde en şık banyo, mutfak ve giyinme odalarına sahip olmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ücretsiz Keşif Formu’nu doldurarak evinizde baştan yaratmak istediğiniz alana dair bilgileri bizimle paylaşın. Ölçü, proje tasarımı ve bütçe planlamasının ardından projenizi kusursuz bir şekilde sizlere teslim edelim.

Sed ut perspiclatis unde olnis iste errorbe ccusantium lorem ipsum dolor
Call Now Button
tr_TRTurkish