Ev Dekorasyonunda Hayat Kurtarıcı İpuçları

Ev Dekorasyonunda Hayat Kurtarıcı İpuçları

Dekorasyon konusunda elbette hepimizin fikirleri ve kendimize özgü tarzlarımız vardır. Şık, modern, rahat ve kendi tarzımızı yansıtan evler yaratmak için sürekli bir şeylerin yerini değiştirir ya da yeni bir şeyler satın alırız. Bunları yaparken bazen yılın trendlerine uyarız bazen de hafif dokunuşlar ile orijinal alanlar yaratırız. Ev dekorasyonu konusunda da her konuda olduğu gibi belli başlı trendler ve tarzlar vardır. Evlerinizde hangi stili kullanırsanız kullanın ev dekorasyonunda hayat kurtaracak bazı ipuçları söz konusu.

Dengeyi Ön Planda Tutun

Evinizin dekorasyonu ya da herhangi bir alanın dekorasyonu hiç fark etmez, yapacağınız tüm değişiklikler bir denge ve düzen içinde olmalıdır. Simetrik ögeler kullanarak evinizdeki dengeyi sağlayabilirsiniz. Kullanacağınız dolaplar ya da diğer materyaller kendi içinde bir uyuma sahip olmalı. Bunun için geometrik şekillerden yardım alabilirsiniz. Aynı şekilde renk ve doku uyumu da birbirini tamamlamalı. Böylece eviniz parça parça değil de bir bütün olarak şık ve modern görünür.

Mobilyalarınızı Doğru Seçin

Mobilya seçimi, ev dekorasyonu için çok önemli bir adımdır. Çünkü mobilyalar evin ruhunu ve sizi yansıtan ögelerdir. Seçeceğiniz mobilyanın uzun yıllar sizinle olacağını aklınızdan çıkarmamalısınız. Hem görsel açıdan hem de konfor açısından mobilyalarınızı özenle seçmelisiniz. Alanınız dar ise bu alana göre dengeyi sağlamanız gerekir. Köşeli oturma grupları özellikle küçük alanlar için ideal. Zaten dar olan alandan daha da tasarruf sağlayarak geniş ve düzenli bir ortam yaratabilirsiniz.

Aydınlatmayı İhmal Etmeyin

Ev dekorasyonunda bütünlüğü sağlamak için her şey çok önemli fakat şüphesiz aydınlatma tüm bu ögelerin başında geliyor. Bir evdeki atmosferi değiştiren en önemli unsur aydınlatmadır. Seçeceğiniz ışık odanın kasvetli ve boğucu bir hal almasına sebep olabileceği gibi odanızı daha canlı ve dinlendirici bir atmosfere de büründürebilir. Sarı ışığın dinlendirici özelliği bulunduğu için odalarınızda sarı ışık kullanabilirsiniz. Loş bir ortam sağlayarak günün yorgunluğunu almaya yardımcı olacaktır. Avize seçimi de en az ışığın rengi kadar önemli. Yüksek tavanlı bir salonunuz ya da oturma odanız varsa sarkıt avizeler tercih edebilirsiniz. Dar ve alçak tavanlı alanlarda ise spot ışıklar ve yer lambaları önerilmektedir. Bu ipucu alandaki dengeyi sağlamak için önemlidir.

Evinizi satın alırken ise ışık alıp almadığından emin olmalısınız. Işık almayan evler iç karartıcı ve boğucu bir ortama sahiptir. Bu evlerde ne kadar çok aydınlatma kullanırsanız kullanın etkili bir atmosfer sağlayamayabilirsiniz. Fakat ışık alan evlerde işiniz daha da kolaylaşacaktır. En etkili aydınlatmanın doğal ışık olduğunu unutmamalısınız.

Alanlarınızı Doğru ve Etkili Bir Şekilde Değerlendirin

Düzenleyeceğiniz mekanları daha rahat, daha şık ve daha konforlu bir hale getirmek için uygulayabileceğiniz birtakım ipuçları mevcuttur. Mobilyalarınızı duvara yaslamayarak evdeki sıcak atmosferi arttırabilir ve gelen misafirlerin daha çok kaynaşmasını sağlayabilirsiniz. Orta sehpanızın büyüklüğünü doğru ayarlayın. Bir kahve ya da bir kitap sığacak minimal bir sehpa olması yeterlidir. Bu durum evinizdeki alanı genişletecek ve evinizin daha büyük görünmesini sağlayacaktır. Kanepenin arkasına kitaplık koymak hem otantik bir ortam sağlar hem de kitaplık için güzel bir saklama alanı oluşturur.

Daha ağır parçaları odanın açık ve geniş alanlarına yerleştirmelisiniz. Küçük parçaları ise kanepe yanları gibi odanızın köşelerine serpiştirebilirsiniz. Yüksek boyu olan mobilyalar ya da eşyalar tercih etmeyin. Gözünüzü yoracağı gibi alanınızı da küçük gösterecektir. Göz hizasında mobilyalar ya da eşyalar satın almalısınız. Salonda tablo kullanımı da duvar estetiği açısından önemlidir. Duvar rengine uyan minimalist bir tablo ile salonunuzu renklendirebilirsiniz.

Piramit Dekor ile Evinizde Fark Yaratmaya Hazır Mısınız?  

Ev dekorasyonunda fikir sahibi olmak ve evinizi dilediğiniz şıklığa ve rahatlığa kavuşturmak için Piramit Dekor‘un işinde uzman ekibinden destek alabilirsiniz. Siz de evinizde en şık banyo, mutfak ve giyinme odalarına sahip olmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ücretsiz Keşif Formu’nu doldurarak evinizde baştan yaratmak istediğiniz alana dair bilgileri bizimle paylaşın. Ölçü, proje tasarımı ve bütçe planlamasının ardından projenizi kusursuz bir şekilde sizlere teslim edelim.

Sed ut perspiclatis unde olnis iste errorbe ccusantium lorem ipsum dolor
Call Now Button
tr_TRTurkish