Piramit Dekor Banyo Dekorasyon Trendleri

2021 Banyo Dekorasyon Trendleri

Banyo dekorasyonu zor olduğu kadar da zevkli bir iştir. Hayalimizdeki banyolara kavuşmak için yapacağımız alışverişler ve seçeceğimiz ürünler bizi heyecanlandırır. Dekorasyon tamamlandıktan sonra banyomuzun alacağı şekil eğer istediğimiz gibi ise bu durumun verdiği keyif paha biçilemez. Banyomuzu her ne kadar kendi keyfimize ve tarzımıza göre dizayn etmek istesek de modayı da yakından takip ediyor ve yılın son trendleri, popüler ürünleri, popüler renkleri arasından da seçimler yaparak banyomuzu dekore etmeye çalışıyoruz. 2021 yılında en çok tercih edilen banyo trendleri arasında ise minimalist banyolar ve modern banyolar ön plana çıkıyor. Gelin birlikte bu trendleri daha yakından inceleyelim.

Minimalist Banyolar

Minimalist kavramı tamamen sadelikten doğan bir kavramdır. Sadeliğin getirdiği şıklık ve zarafetin banyonuzda buluşması için öncelikle gereksiz her türlü eşya ve aksesuardan kurtulmanız gerekiyor. Minimalist banyolarda renk olarak ise genellikle beyaz ve açık tonlar tercih etmelisiniz.

Banyonuzdaki saklama alanlarınızı arttırarak ve havlularınızı, eşyalarınızı bu alanlara yerleştirerek banyonuzdaki düzeni sağlamalısınız. Düzenli bir banyo her daim daha sade ve şık durur. Minimalist banyoların bir diğer özelliği ise işlevselliktir. Banyodaki mobilyaların ve eşyaların işlevsel olmasına özen göstermelisiniz.

Minimalist banyolarda aksesuar kullanımı normaldir ve hiç aksesuar kullanılmamalı gibi bir tutum doğru değildir. Ancak gereksiz ve çok fazla aksesuardan kaçınmalı, aksesuar sayısını da minimal düzeyde tutmalısınız.

Modern Banyolar

Evinizde modern banyolar oluşturmak için genellikle geometrik şekiller, düz çizgiler ve doğal renkler seçmelisiniz. Nötr renkler ve geometrik desenler modern banyo tasarımını oluşturan iki ana unsur olarak karşımıza çıkıyor. Bu iki detaya özen gösterirseniz siz de modern banyolara sahip olabilirsiniz.

Modern banyo tasarlamak için odak noktası oluşturmak da oldukça önemlidir. Örneğin banyonuzun bir köşesine bir sandalye ya da tabure koyarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Banyo dolaplarınızda ise köşeli ve geometrik detaylar hakim olmalıdır. Modern banyo dolaplarında eğrisel formlar yerine köşeli hatlar tercih ediliyor. Kullanılan seramik ve fayanslarda da kare ve dikdörtgen şekillerini görüyoruz. Ayrıca modern banyo tasarlamak için oran da oldukça önemlidir. Eşyaların banyonun şekli ve büyüklüğü ile orantılı olması gerekmektedir.

Modern banyo tasarlarken kullanacağınız malzemelere de dikkat etmeli ve malzemelerinizi olabildiğince doğal parçalardan seçmelisiniz. Modern banyo dekorasyonunda en sık kullanılan malzemeler ise mermer, taş ve kaliteli ahşap kaplamalardır. Bu tarz ahşap kaplamalar her bütçeye göre bulunabilir. Örneğin tik ağacı koyu renginden dolayı modern bir banyo için çok hoş bir tasarım olacaktır.

Modern banyo dekorasyon renklerinde ise nötr renkler tercih etmelisiniz. Beyaz, siyah, toprak, gri ve antrasit renkler modern banyolar için en sık kullanılan renklerdir. Bu renklerden biri ana renk olarak seçilmeli ve diğer eşyalarla bu renk arasında bir uyum sağlamalısınız.

Modern lavabo seçimlerinde ise tezgah üstü, tezgah altı ya da ayaklı lavabo gibi modeller tercih etmelisiniz. Lavabonun şekli ve malzemesi oldukça önemli. Şekil olarak yine geometrik desenleri ve malzeme açısından da yine doğal malzemeleri kullanmanız gerektiğini unutmamalısınız.

Modern banyolarda aksesuar kullanacaksanız eğer aksesuarlarla banyonuzun dekorasyonu arasındaki renk uyumuna dikkat etmelisiniz. Gereksiz eşya ve aksesuar kullanımından da kaçınmalısınız.

Piramit Dekor ile Evinizde Fark Yaratmaya Hazır Mısınız? 

Ev dekorasyonunda fikir sahibi olmak ve evinizi dilediğiniz şıklığa ve rahatlığa kavuşturmak için Piramit Dekor‘un işinde uzman ekibinden destek alabilirsiniz. Siz de evinizde en şık banyo, mutfak ve giyinme odalarına sahip olmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ücretsiz Keşif Formu’nu doldurarak evinizde baştan yaratmak istediğiniz alana dair bilgileri bizimle paylaşın. Ölçü, proje tasarımı ve bütçe planlamasının ardından projenizi kusursuz bir şekilde sizlere teslim edelim.

 

Sed ut perspiclatis unde olnis iste errorbe ccusantium lorem ipsum dolor
Call Now Button
tr_TRTurkish