Piramit Dekor 2021 Mutfak Dekorasyon Trendleri

2021 Mutfak Dekorasyonu Trendleri

2020 yılının başarıyla birlikte hayatımıza giren “pandemi” kavramı 2021 yılı itibarıyla da hayatlarımızda olmaya devam ediyor. Bu durum tüm dünyada pek çok şeyi değiştirdi ve herkesi evlerine kapattı. Evlere kapandığımız bu süre zarfında da en çok evimizde değişiklikler yaptık ve hala da yapmaya devam ediyoruz. Ancak bu dönemde en çok değiştirdiğimiz alanlar mutfaklarımız oldu; çünkü pandemi döneminde eve kapandığımız dönemlerde yeni şeyler denemek için en çok mutfaklarımızda zaman geçirdik. Bu nedenle gözümüze çarpan ve değiştirmek istediğimiz alanlarda yenilikler yaratmaya çalıştık.

Yenilemeye çalıştığımız mutfakları modern, şık ve sade görünümlerde tasarlamaya çalışıyoruz. 2021 yılında mutfaklarda aranan en büyük özellik rahatlık olarak karşımıza çıkıyor. Rahat ve fonksiyonel bir mutfakta çalışmak çok daha kolay olduğu için mutfaklarımızda yaptığımız değişimleri önce rahatlık anlayışımıza sonrasında ise estetik kaygılarımıza göre yapıyoruz. Peki, evlerimize görmek istediğimiz 2021 yılı mutfak trendleri neler?

Kullanışlılık

Kullanışlı ve işlevsel mutfaklar her şeyden önce geliyor. İlk olarak mutfağınızı içinde rahat hareket edebileceğiniz, yemeklerinizi rahatlıkla yapabileceğiniz ve yiyebileceğiniz şekilde dizayn etmelisiniz. Kullanışlılık ve işlevsellik için ise olabildiğince depolama alanı yaratmalısınız. Boş duvarları raflarla destekleyerek daha çok alan yaratmak mümkün. Askı şeklinde sepetler de doğru dekore edildiğinde alan ve konfor açısından oldukça pratik nesneler olarak karşımıza çıkıyor.

Koyu Renkler

Mutfaklarda sadece açık renkler kullanılır anlayışı artık yavaş yavaş yıkılıyor. Çünkü 2021 yılında mutfaklarda koyu renkleri de oldukça sık görüyoruz. Mutfak dolaplarında özellikle metal renkler son zamanlarda oldukça moda. Siyah, zümrüt yeşili, lacivert ve kahverengi gibi koyu renkler de fazlasıyla dikkat çekiyor. Mutfak dolaplarını çift renk kullanmak da 2021 yılının en moda trendi olarak öne çıkıyor. Üst modülde farklı, alt modülde ise daha farklı bir renk kullanmak son zamanlarda oldukça revaçta.

Açık Renkli Duvarlar

Açık renk duvarlar mutfağınızı olduğundan daha büyük ve ferah gösterir. Bu nedenle duvarlarda açık renk kullanmak, koyu renklere göre daha sık tercih edilir. Özellikle dolaplarda koyu renkler kullanıldığında duvarlarınız için seçeceğiniz açık renkler mutfağınızı boğucu bir havaya sahip olmaktan kurtarır. Bu nedenle mutfak dolaplarınız ya da duvarlarınızdan birini açık renk seçmenizde fayda var.

Açık pembe, turuncu, lila ve mor gibi renkler mutfak duvarlarında son zamanlarda sıkça kullanılan renkler olarak karşımıza çıkıyor. Dinlendirici renkler olarak da bilinen bu renk grubu mutfağınızı huzur verici, sakin ve ferah bir atmosfere kavuşturacaktır.

Doğal Dokunuşlar

Doğallık bu yıl oldukça ön planda. Mutfağınıza yapacağınız doğal dokunuşlarla doğadaki nesneleri mutfağınıza taşıyabilirsiniz. Ağaç masalar, ahşap raflar ve cam nesneler gibi pek çok doğal ürün doğru şekilde kullanıldığında mutfağınızın havasını bir hayli değiştirecektir.

Saksı bitkileri de doğallık denilince akla ilk gelen unsurlardandır. Saksı bitkisi yetiştirmek evin her alanında doğallığı sağladığı gibi mutfağınızda da çok doğal ve hoş duracaktır. Üstelik domates, biber gibi bitkiler yetiştirerek mutfağınızda küçük bir sera alanı da oluşturabilirsiniz.

Alanları Bölen Seramikler

Mutfaklarda seramik kullanımı uzun zamandır çok ön planda olan bir detay. Ancak bu yıl bu seramik kullanımına bir yenilik getiriyor ve farklı alanlarda farklı seramikler kullanıyoruz. Örneğin yemek masasının olduğu kısımlarda farklı renk seramikler kullanırken mutfak tezgahının olduğu kısımlarda ise zemini yine farklı bir renkte seramiklerle döşüyoruz. Böylece görsel olarak hareketli mutfaklar yaratıyoruz.

Oturma Odası Mobilyaları

Mutfaklarımızı rahat hissedeceğimiz alanlar olarak düzenlemeye başlıyoruz. Yemekleri yaparken ya da yaptıktan sonra oturup dinlenebileceğiniz alanlar yaratmalısınız. Mutfağınızı çok daraltmamak adına köşe takımları seçmek daha ideal. Fakat mutfağınızın boyuna göre istediğiniz mobilyaları seçip istediğiniz gibi düzenlemeler yapabilirsiniz.

Piramit Dekor ile Evinizde Fark Yaratmaya Hazır Mısınız? 

Ev dekorasyonunda fikir sahibi olmak ve evinizi dilediğiniz şıklığa ve rahatlığa kavuşturmak için Piramit Dekor‘un işinde uzman ekibinden destek alabilirsiniz. Siz de evinizde en şık banyo, mutfak ve giyinme odalarına sahip olmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ücretsiz Keşif Formu’nu doldurarak evinizde baştan yaratmak istediğiniz alana dair bilgileri bizimle paylaşın. Ölçü, proje tasarımı ve bütçe planlamasının ardından projenizi kusursuz bir şekilde sizlere teslim edelim.

Sed ut perspiclatis unde olnis iste errorbe ccusantium lorem ipsum dolor
Call Now Button
tr_TRTurkish