Piramit Dekor Banyo Dekorasyon Fikirleri

Banyo Dekorasyonu Fikirleri & Banyo Dekorasyon önerileri

 

Banyo dekorasyonu oldukça zor ve maliyetli bir iştir. Özellikle şık ve modern banyolara sahip olmak isteniyorsa durum daha da karmaşık hale geliyor. Geleneksel banyolar, çok sabit ve net hatlara sahipken modern banyolar daha canlı ve estetik özellikler barındırıyor. Bu tarz banyolara sahip olmak için banyonun büyüklüğü ve şekli de oldukça önemli. Banyonuzun kesin ve düzgün çizgileri olmalıdır. Bütünsellik açısından ise banyonuz uyum içinde olmalıdır. Uyum içerisinde olmayan banyolar estetik açıdan güzel bir görüntüye sahip olmayacağı için sizi de huzursuz edecektir.

Banyo dekorasyonu için iki altın kural vardır. Bunlardan birisi ışıklandırma, diğeri ise renk uyumudur. Bu iki koşulu doğru bir şekilde sağladığınız takdirde şık banyolara ulaşmanız oldukça kolay.

Renk Uyumu

Banyonuzda tercih edeceğiniz renklerin uyumlu olması önemli bir noktadır. Renk uyumu olmayan banyolar karmaşık ve düzensiz görür. Bu durumun yaşanmaması için öncelikle banyonuzda kullanmak istediğiniz ana rengi belirlemelisiniz. Bu renk genelde beyaz ve tonları olur, fakat banyolarda sadece açık renk kullanılır diye bir kural olmamalıdır. Koyu antrasit renkler ya da kahve ve toprak tonları da banyolar için oldukça ideal renklerdir. Örneğin gri, metal ve siyah uyumu da bir banyoda oldukça şık durabilir. Fakat eğer banyonuz küçük ise beyaz tonlarında renkler kullanmanızı öneririz çünkü bu ton banyonuzu daha büyük ve ferah gösterecektir.

Aydınlatma

Banyonuzun şık ve modern görünmesi için aydınlatma da altın kurallardan biridir. Banyonuzda kullanacağınız aydınlatmalara özellikle dikkat edilmeli ve salonlarda ya da mutfaklarda kullanılan sıradan aydınlatmaları banyolarınız için tercih etmemelisiniz. Salonunuzda hoş duran ortadan sarkan bir avize banyonuz için hiç doğru bir seçim olmayacaktır. Banyonuzda daha çok sarkmayan ve tavana sabitlenmiş lambalar kullanmalısınız.

Spot ışıklar da banyonuzun havasını değiştirebilecek bir diğer aydınlatma çeşididir. Koyu antrasit renkteki banyolarda spot ışıklar daha şık duracaktır. Bu nedenle koyu renk banyolarda spot ışık kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Spot ışıklar dışında banyolarda çok sık tercih edilen bir diğer aydınlatma çeşidi de apliklerdir. Duvara monte edilerek kullanılan apliklerin çok şık ve güzel duruşları vardır. Apliklerde çok fazla renk ve çeşit bulunur, bu nedenle banyonuza en uygun rengi ve çeşidi seçmelisiniz.

Gizlenmiş Tesisat Boruları

Banyonuzda elbette havalandırma ve tesisat boruları olacaktır. Beyaz eşyalarınızın ya da doğal gaz peteği dışında kalan tüm boruların gizlenmiş olması gerekiyor. Açıkta kalan borular banyonuzda hoş bir görüntü sağlamaz ve banyonuzu istediğiniz kadar dekor edin yine de şık ve düzenli bir görünüme kavuşamazsınız.

Düzen Ön Planda

Banyonuzun düzenli olması da modern görünmesinde etkili bir adımdır. Bu nedenle ilk olarak gereksiz eşyalardan kurtulmalısınız. Fazla kalabalık aksesuarlara yer vermemelisiniz. Örneğin havlularınız için dolaplar yaptırarak derli toplu bir görünüm elde edebilirsiniz. Sadece kapalı değil, açık raflar da bu konuda oldukça işinize yarar. Ancak açık raf kullanacaksanız havlularınızı doğru katlamayı bilmelisiniz.

Duvar Kağıtları Revaçta

Duvarlarınızı iyi düzenlemeniz şık bir banyo için çok önemlidir. Duvar kağıtları ya da duvar taşları banyonuzu süsleyecektir. Eğer çok süsü ve abartıyı sevmeyen bir kişiyseniz sade duvar kağıtları da tercih edebilirsiniz. Tek renk duvar kağıdını canlandırmak için ise sadece bir tarafını renkli desenlerle süslemeyi düşünebilirsiniz. Bu farklılığın bile banyonuzun havasını değiştireceğinden eminiz.

Piramit Dekor ile Evinizde Fark Yaratmaya Hazır Mısınız? 

Ev dekorasyonunda fikir sahibi olmak ve evinizi dilediğiniz şıklığa ve rahatlığa kavuşturmak için Piramit Dekor‘un işinde uzman ekibinden destek alabilirsiniz. Siz de evinizde en şık banyo, mutfak ve giyinme odalarına sahip olmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ücretsiz Keşif Formu’nu doldurarak evinizde baştan yaratmak istediğiniz alana dair bilgileri bizimle paylaşın. Ölçü, proje tasarımı ve bütçe planlamasının ardından projenizi kusursuz bir şekilde sizlere teslim edelim.

 

Sed ut perspiclatis unde olnis iste errorbe ccusantium lorem ipsum dolor
Call Now Button
tr_TRTurkish