Piramit Dekor Ev Dekorasyonunda Öne Çıkan Aksesuarlar

Ev Dekorasyonunda Öne Çıkan Aksesuarlar

Evinizi dekore ederken pek çok küçük detay ile uğraşırsınız. Ancak en nihayetinde evinizi bir bütün olarak tasarlamanız gerekir. Buradan yola çıkarak evinizde yer alacak bütün parçaların arasında bir uyum sağlanmalıdır. Renk uyumu, dekor uyumu ve mobilya seçimi ev dekorasyonunuz için önemli detaylar. Bunlara ek olarak işin bir de aksesuar boyutu var. Evinizin, mobilyalarınızın ve duvarlarınızın tarzını belli eden detaylar aksesuarlardır. Aksesuarlar büyük ya da küçük parçalardan oluşarak evinizin atmosferini değiştiren parçalardır. Evinizin tarzını ortaya çıkarmak için aksesuarlar büyük rol oynamaktadır.

Ev Dekorasyonunda Aksesuar Seçiminde Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Aksesuar seçimlerinizde zevkinizi ön planda tutmalısınız. Sırf moda olduğu için o aksesuarı evinize almamalısınız. Sevmediğiniz ve sırf moda diye aldığınız bir aksesuar zamanla sizi sıkacaktır. Bu durumda da bulunduğunuz ortamdan keyif almamaya başlarsınız ve evinizde rahat hissedemezsiniz.

Evinizde aksesuar tercih ederken birçok faktörü göz önünde bulundurmalısınız. Mesela alacağınız bir eşya ihtiyacınıza yönelik olabileceği gibi sadece dekoratif amaçlı da olabilir. Örneğin bir duvar saati hem ihtiyaca yönelik hem de dekoratif amaçlı kullanılabilir.

Aksesuar seçiminde önemli olan bir diğer özellik ise renk uyumu. Renk uyumu ev dekorasyonunun her alanındaki en önemli unsurlardan biri. Aksesuarlarınızı mobilyanıza ya da duvarlarınızın rengine göre seçmelisiniz. Çok fazla renk karmaşasından uzak durmanız size daha sade ve modern bir ortam sunacaktır.

Ev Dekorasyonunda Hangi Aksesuarları Tercih Etmelisiniz?

Duvar Saati

Duvar saatleri salonlarda, mutfaklarda ya da oturma odalarında en çok aranan aksesuarlardan bir tanesidir. Duvar saati ihtiyaç duyulan bir nesne olmakla birlikte süs eşyası olarak da kullanılabilir. Bu amaçla kullanılması için pek çok dekoratif tasarım duvar saati bulunuyor. Duvar saatinizi seçerken odanızın stili, duvar saatini kullanacağınız oda, saatin asılacağı duvarın büyüklüğü ve renk düzeniniz gibi unsurlara da dikkat etmelisiniz.

Eğer odanız rustik bir tarzda düzenlenmiş ise ahşap detayları olan duvar saatleri tercih etmelisiniz. Modern tarzda düzenlenmiş bir oda için seçeceğiniz duvar saati ise metal unsurlar içermelidir. Çocuk odası ya da mutfak gibi alanlarda çok büyük olmayan duvar saatleri kullanılmalıdır. Ancak büyük gösterişli bir oda için duvar saati arıyorsanız seçeceğiniz duvar saatinin boyutunu da büyütebilirsiniz.

Tablo

Tablolar da evinizde farklı bir atmoster yakalamak için seçebileceğiniz aksesuarlardandır. Evinizin hangi odası olursa olsun dekorasyon noktasında kullanacağınız tablonun boyutu ile tabloyu asacağınız duvarın boyutu orantılı olmalıdır. Tablo seçerken özellikle odanızı ne tarzda dizayn ettiğiniz, hangi renklere yer verdiğiniz, mobilyalarınızın modeli ve duvarınızın rengi gibi pek çok noktaya dikkat etmelisiniz. Evinize astığınız tabloları ev dekorasyonunuzu tamamlayan son rütuş olarak düşünmelisiniz.

Lambader

Evinize lambader seçmeden önce evinizi ve lambaderi koyacağınız odayı iyi tanımanız gerekir. Hangi köşelerin aydınlatılması gerektiği veya hangi köşeye lambaderin daha uygun olacağını bilmeniz işinizi kolaylaştırır. Lambaderin yeri kadar odanızın renk uyumunu da iyi analiz etmelisiniz. Duvar rengi ve mobilyalara baktığınızda baskın olan renge karar vererek lambaderinizi seçmelisiniz. Dekoratif lambaderler tercih ederseniz odanızı daha şık ve havalı bir hale getirebilirsiniz. Tek ayaklı lambader modellerinde de oldukça şık duran tasarımlar var fakat üçayaklı tripod lambader modelleri ortama ayrı bir hava katacaktır.

Küçük Ev Aksesuarları

Büyük ev aksesuarları kadar küçük ev aksesuarları da evlerinizde önemli bir yer tutuyor. Duvar saati, lambader, tablo gibi aksesuarlar dışında kalan biblo, ufak süs eşyaları, vazo gibi eşyalar ise küçük ev aksesuarları kategorisine girmektedir. Aksesuarlarınızı odanızın ya da aksesuarı koyacağınız yerin büyüklüğüne göre seçmelisiniz. Çünkü önemli olan aksesuarların ne kadar büyük olduğu değil; doğru bir şekilde kullanılmasıdır. Örneğin küçük bir oda için biraz daha büyük aksesuarlar tercih ederek odanın havasını değiştirebilirsiniz. Buradaki önemli püf nokta ise gereksiz aksesuar kullanımından kaçınmanız olacaktır. Gereksiz kullanım odanızı karmaşık bir hale getirecek ve sizi minimallikten uzaklaştıracaktır.

Piramit Dekor ile Evinizde Fark Yaratmaya Hazır Mısınız?  

Ev dekorasyonunda fikir sahibi olmak ve evinizi dilediğiniz şıklığa ve rahatlığa kavuşturmak için Piramit Dekor‘un işinde uzman ekibinden destek alabilirsiniz. Siz de evinizde en şık banyo, mutfak ve giyinme odalarına sahip olmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ücretsiz Keşif Formu’nu doldurarak evinizde baştan yaratmak istediğiniz alana dair bilgileri bizimle paylaşın. Ölçü, proje tasarımı ve bütçe planlamasının ardından projenizi kusursuz bir şekilde sizlere teslim edelim.

 

Sed ut perspiclatis unde olnis iste errorbe ccusantium lorem ipsum dolor
Call Now Button
tr_TRTurkish