Piramit Dekor Modern Ev Dekorasyonu Fikirleri

Modern Ev Dekorasyonu Fikirleri

Modern Ev Dekorasyonu Nedir?

Ev dekorasyon stilleri temelde geleneksel ve modern ev dekorasyonu olarak ikiye ayrılır. Geleneksel ev dekorasyonunda daha çok ağır ve görkemli mobilyalar ile antika eşyaların yarattığı uyumu görüyoruz. Deri, kadife ve ipek kumaşlarla bütünleştirilen bu stil halen çoğu insan tarafından tercih edilmektedir. Geleneksel ev dekorasyonu oldukça yaygın olsa da artık yerini yavaş yavaş modern ev dekorasyonuna bırakmaktadır.

Modern ev dekorasyonu ise mobilyalar da dahil her ögede sadelik kuralını esas alır. Modern dekorasyon stili sade, zarif ve şık olarak tanımlanmaktadır. Temiz, kesin, düz çizgiler ve basit, karmaşıklıktan uzak renklerin bir araya gelerek oluşturduğu denge modern ev dekorasyonunun temelidir. Sadelik ve ferahlık hissini iliklerinize kadar yaşamak istiyorsanız siz de evinizi modern ev dekorasyonuna göre düzenlemelisiniz.

Modern Ev Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Evinizi modern ev dekorasyonuna göre düzenlemek istiyorsanız eğer özellikle dikkat etmeniz gereken bazı detaylar bulunuyor. Evinizdeki şıklık ve ferahlığa modern ev dekorasyonundan uzaklaşmadan ve doğru dengeyi yakalayarak kavuşmanız mümkün. Modern ev dekorasyonunda her oda için farklı farklı fikirler mevcut fakat ana hatlarıyla bilinmesi gereken detaylar bulunuyor. Bu detaylar sayesinde modern şıklığı aynı anda evlerinize taşıyabilir, hem aileniz hem de misafirleriniz ile birlikte bu rahatlığın keyfini sürebilirsiniz.

Eğer evinizin alanı buna müsait ise oturma alanı, yemek alanı ve mutfağın bir arada olduğu bir açık kat planınız olmalı. Eğri hatlar kullanmak yerine düz, kesin ve temiz hatlar kullanmalısınız. Çizgileriniz yatay ve dikey çizgilerden oluşmalı. Kolon ve kirişlerinizi ise açıkta bırakmalısınız.

Tercih edeceğiniz mobilyaların geometrik formlarda ve köşeli olmasına dikkat etmelisiniz. Yüzeylerde metal, cam, ahşap ve deri gibi malzemeler kullanmalı; renk noktasında nötr renkler ya da toprak tonlarını daha çok tercih etmelisiniz. “Az, çoktur.” felsefesini uygulayarak gereksiz eşyalardan kurtulmalısınız. Evinize minimal aksesuarları da dahil ettiğinizde ise modern tarzda düzenlenmiş bir eve sahip olursunuz.

Renk Uyumuna Gereken Özeni Gösterin

Evinizi modern bir havaya kavuşturmak için ilk adımınız temel bir renk seçmek olmalıdır. Kullanacağınız parçaları bu temel renge ya da bu rengin tonuna göre seçerek evinizi dekore edebilirsiniz. Beyaz ya da nötr renkler modern ev dekorasyonu için en sık tercih edilen renklerdendir. Beyaz rengin getirdiği zarafetle birlikte eviniz daha şık ve aydınlık gösterecektir.

Oturma gruplarınızı seçerken temel renginizin dışına çıkabilirsiniz. İsterseniz temel renge tamamen zıt bir renkte oturma grubu bile seçebilirsiniz. Zıt renkler de birbirleriyle uyum içinde olabilir. Farklı renkleri kullanmaktan korkmayın; sadece çok renk karmaşası oluşmasına izin vermeyin.

Mobilya ve Aksesuar Seçimine Dikkat Edin

Mobilyalarınızın tarzı konusunda ise köşeli takımlar almaya özen gösterin. Evinizin rahat ve şık görünmesi için alanın dar olmaması gerekir. Köşeli takımlar kullanarak alandan tasarruf etmeniz mümkün.

Seçeceğiniz aydınlatmaların evinizdeki diğer parçalarla uyumlu olmasına özen gösterin. Metal çubukluklarla oluşturulan ya da geometrik şekiller barındıran avizeleri tercih edebilirsiniz. Kullanacağınız ışıkların ise gözü yormayan loş ışıklar olmasına dikkat edin. Aydınlatmanın ölçüsünü iyi ayarlayın. Avize ve ışığa ek olarak evinizin dekorasyonuna spot lambaları da dahil edebilirsiniz, böylece daha şık bir atmosfer yakalayabilirsiniz. Ancak aydınlatma konusunda en önemli unsur doğal ışıktır, unutmayın.

Modern ev dekorasyonu için oldukça önemli olan bir diğer konu: Perdeler. Sadelik ön planda olduğu için perdelerinizi de tek renk seçmelisiniz. Beyaz ağırlıklı bir eviniz varsa çelik mavisi perdeler evinizde çok hoş duracaktır. Eğer biraz farklılıktan hoşlanıyorsanız geometrik desenleri olan perdeler de tercih edebilirsiniz. Yastıklarınızı da perdelerinizin renginden ya da o tona yakın seçerseniz muhteşem bir renk uyumu yakalayabilirsiniz.

Piramit Dekor ile Evinizde Fark Yaratmaya Hazır Mısınız? 

Ev dekorasyonunda fikir sahibi olmak ve evinizi dilediğiniz şıklığa ve rahatlığa kavuşturmak için Piramit Dekor‘un işinde uzman ekibinden destek alabilirsiniz. Siz de evinizde en şık banyo, mutfak ve giyinme odalarına sahip olmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ücretsiz Keşif Formu’nu doldurarak evinizde baştan yaratmak istediğiniz alana dair bilgileri bizimle paylaşın. Ölçü, proje tasarımı ve bütçe planlamasının ardından projenizi kusursuz bir şekilde sizlere teslim edelim.

Sed ut perspiclatis unde olnis iste errorbe ccusantium lorem ipsum dolor
Call Now Button
tr_TRTurkish