Giyinme Odası Fikirleri

Giyinme Odası Dekorasyonu Fikirleri

Evinizde giyinme odası için bir alan oluşturmak, değişen hayat şartlarından ötürü son zamanlarda gelişme göstermiş bir ihtiyaç olarak karşımıza çıkıyor. Giyinme odası tasarlamak için mutlaka ayrı bir alan oluşturmak gerekiyor. Yatak odanız büyük ise bu alanı yatak odasının içinde tasarlayabileceğiniz gibi küçük bir odayı da tamamen giyinme odası olacak şekilde düzenleyebilirsiniz.

Giyinme odası dekorasyonu için çok büyük alanlara ihtiyacınız yok. Küçücük bir yeriniz bile olsa bu alanda bir giyinme odası oluşturabilirsiniz. Doğru planlama yaptığınız ve fonksiyonelliğe dikkat ettiğiniz takdirde çok şık giyinme odaları düzenleyebilirsiniz. Giyinme odası konusunda ise pek çok tasarım dolaplar ve fikirler söz konusu. Şık bir giyinme odasına sahip olmak isteyenler için de birkaç öneride bulunmak istiyoruz. Bu önerilerden kendi zevkinize uygun olanı seçip ona göre giyinme odanızı dizayn edebilirsiniz

Fonksiyonel Alanlar Yaratın

Giyinme odanızda önemli olan estetik kaygısı ve saklama alanlarının fonksiyonelliğidir. Saklama alanlarının fonksiyonelliği derken daha çok eşya sığdırabileceğiniz ve estetik duran alanlardan bahsediyoruz. Mesela bu durumda çekmeceler oldukça işlevsel ve estetik bir görünüm kazandırır. Çekmeceleri istediğiniz şekilde düzenleyebilir ve pek çok saklama alanı yaratabilirsiniz. Gerektiği takdirde çekmecelerinizin genişliğini arttırabilir ve büyük alan kaplayacak olan eşyalarınız için kullanabilirsiniz.

Çekmeceler dışında modern raflar da alan konusunda oldukça işinize yarayacaktır. Hem alan konusunda hem de estetik açıdan dolaplar yerine açık raflar tercih etmelisiniz. Tek renkli raflar kullanabileceğiniz gibi rengarenk fakat gözü yormayan raflar da seçerek giyinme odanıza canlılık katabilirsiniz.

Çok sade ve klasik dolaplar tercih etmiyorsanız sizler için özel tasarım dolaplar da mevcut. Özel dolap tasarımlarıyla giyinme odanızı da evinize ya da yatak odanıza uygun tasarlama şansı yakalayabilirsiniz.

Alanınız küçük ise buraya giyinme odası olmaz diye düşünmeyin. Giyinme odası tasarlamak için küçük alanlardan da elbette yararlanabilirsiniz. Planlı bir düzenlemeyle ufak bir alanın bile ne kadar fonksiyonel bir şekilde tasarlanıp estetik durduğuna inanamayacaksınız. Bu nedenle küçük alanlara bol çekmeceli ve açık raflı sistemler yaptırarak giyinme odanızı yaratabilirsiniz.

Açık ya da Kapalı Giyinme Odaları

Giyinme odası tasarımlarında genellikle iki tarz karşımıza çıkıyor. Bunlardan bir tanesi yatak odaları ile birleşen açık giyinme odalarıdır. Böyle bir giyinme odası yatak odasının içinde yer aldığı için büyükçe bir yatak odası gerekiyor. Yatak odasının bir bölümünü ayırarak kapısız bir şekilde yatak odanızla birleştirebilirsiniz. Bu durumu salon ile birleşen Amerikan mutfaklar gibi de düşünebilirsiniz.

Kapalı giyinme odaları ise genellikle küçük yatak odaları olan kişilerin tercih ettiği bir çeşittir. Yatak odasını daha fazla daraltmamak için ayrı bir küçük odayı giyinme odası yapmak gerekir. Bu şekilde tasarlanan odaları kapalı giyinme odaları olarak adlandırıyoruz. Bu tarz odalarda da yine alanı etkili kullanmak en çok istediğimiz şey olduğu için sürgülü kapıları içeriye doğru açılan kapılara göre daha sık kullanırız. Çünkü içeriye doğru açılan kapılar alanı daraltır.

Giyinme odanız ister açık ister kapalı olsun çok iyi bir şekilde düzenlemeniz gerekir. Boy aynası ve aydınlatma detayları oldukça önemlidir. Boy aynası giyinme odasındaki olmazsa olmaz aksesuarlardan biridir. Aydınlatmanın olabildiğince doğal olması ve kıyafetlerinizi seçerken gözü yormaması da dikkat edilmesi gereken bir durumdur. Aydınlatma için dolap içi sistemleri de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Piramit Dekor ile Evinizde Fark Yaratmaya Hazır Mısınız? 

Ev dekorasyonunda fikir sahibi olmak ve evinizi dilediğiniz şıklığa ve rahatlığa kavuşturmak için Piramit Dekor‘un işinde uzman ekibinden destek alabilirsiniz. Siz de evinizde en şık banyo, mutfak ve giyinme odalarına sahip olmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ücretsiz Keşif Formu’nu doldurarak evinizde baştan yaratmak istediğiniz alana dair bilgileri bizimle paylaşın. Ölçü, proje tasarımı ve bütçe planlamasının ardından projenizi kusursuz bir şekilde sizlere teslim edelim.

Sed ut perspiclatis unde olnis iste errorbe ccusantium lorem ipsum dolor
Call Now Button
tr_TRTurkish