Giyinme Odası Püf noktaları

Giyinme Odası Dekorasyonunun Püf Noktaları

Giyinme Odası Dekorasyonu

Son zamanlarda giyinme odalarının yatak odalarından ayrılması ve tamamen ayrı bir alan haline gelmesi oldukça moda. Ancak bu durumu sadece moda olarak görmemelisiniz çünkü ayrı bir giyinme alanı genellikle bir ihtiyaç olarak karşımıza çıkıyor. Bu değişimin nedeni ise şüphesiz değişen hayat şartları. İş hayatında sadece erkeğin değil kadının da yer alması, gün içinde büründüğümüz farklı pozisyonlar bizleri her duruma uygun kıyafet almaya zorluyor ve haliyle kıyafet sayılarında bir miktar artış gözleniyor. Sadece kıyafetlerimiz değil ayakkabılarımız, çantalarımız ve aksesuarlarımız da işin içine girdiği zaman bütün bu eşyaların yatak odasındaki dolaplara sığması imkansız hale geliyor. Bu kadar çok eşya ile yatak odalarımıza sığmaya çalışmak için dolaplarımızı büyütsek de bu kez yatak odalarımız daralıyor ve hareket alanımız olabildiğince azalıyor. Bu nedenle çareyi giyinme odalarını yatak odalarından ayırmakta buluyoruz.

Giyinme odası yaratmak için farklı bir alan kullanmalısınız. Bu durumda eviniz müsaitse küçük bir odayı giyinme odası yapabilirsiniz ancak bu durum yatak odanızın büyüklüğüne göre de değişebilir. Eğer yatak odanız büyük ise bir bölümünü bölerek giyinme odası olarak kullanabilirsiniz. Şimdi gelelim giyinme odası dekorasyonunun püf noktalarına. Bir giyinme odası nasıl olmalı ve giyinme odasını dizayn ederken nelere dikkat etmelisiniz hep birlikte bakalım.

Giyinme Odası Dekorasyonunun Püf Noktaları Nelerdir?

Bir Plan Oluşturun

Giyinme odanızı tasarlamaya başlamadan önce planlı olmanız gerekiyor ve mutlaka giyinme odası için ayrılmış bir bölüm olması lazım. Bu ayrılmış alan çok küçük olsa dahi mükemmel bir planlamayla pek çok eşyanızı bu alana sığdırabilirsiniz. Askı, çekmece ve raflardan oluşan saklama alanları konusunda fonksiyonel çözümler üretmeye çalışmalısınız. Bu şekilde planlayarak düzenlemeler yaparsanız çok tarz ve şık bir giyinme odasına kavuşmanız mümkün.

Renk Uyumu Sağlayın

Giyinme odanızın dekorasyonunu yaparken de renk uyumuna dikkat etmelisiniz. Eğer yatak odanızın içindeki bir alanı ayırmışsanız giyinme odanız yatak odanızın tamamı ile uyumlu olmalıdır. Ancak evin küçük bir odasını ayırmışsanız da giyinme odanız evin tamamının dekorasyonu ve renkleriyle uyum yakalamalıdır. Giyinme odanızda çok fazla eşya bulunacağı için oluşacak olan renk karmaşasını engellemek adına mümkün olduğunca tek renk kullanmaya çalışmalısınız. İki ya da üç renk kullanacaksanız da bu renkleri birbirine yakın ve yumuşak tonlarda seçmelisiniz.

Fonksiyonel Saklama Alanları Oluşturun

Giyinme odanız için önemli olan bir diğer nokta ise fonksiyonel şekilde oluşturduğunuz askılar ve raflardır. Asılarak ve katlanarak saklanan askılıklar ve raflar çok kullanışlı aparatlardır. Bu rafları fonksiyonel ve düzenli bir şekilde kullanabilmeniz için giysi gruplarını ayırmanızı öneriyoruz. Gömlek, etek ve ceket gibi boyu kısa olan giysileriniz için iki katlı askılar alanı en iyi şekilde değerlendirmek için ideal olabilir. Kazak, kot pantolon ve tişört gibi giysileri asmak yerine katlayarak raflara yerleştirebilirsiniz. Bu nedenle raf aralıklarını kısa tutup çok fazla raf yaptırabilirsiniz. Böylece üst üste yığılan kıyafetlerin görüntüsünden kurtulmuş olursunuz ve bu durum da odanızın daha ferah ve derli toplu görünmesini sağlar.

Raflar, dolaplar ve çekmeceler gibi pek çok saklama alanı halledildiğine göre artık giyinme odanızı süslemeye geçebilirsiniz. Boy aynası mutlaka giyinme odanızda bulundurmanız gereken bir aksesuardır. Boy aynası dışında ise puflar, koltuklar ve berjerlerle de odanıza ayrı bir hava katabilirsiniz.

Aydınlatmayı İhmal Etmeyin

Son olarak da aydınlatmayı pas geçmemelisiniz. Aydınlatma hem mekanın ferah görünmesi hem de giysi seçerken gözünüzü yormaması açısından önemli bir konudur. Tavandan LED’li spotlar ya da özel dolap içi aydınlatmaları tercih edebilirsiniz. Aydınlatma konusunda dikkat edeceğiniz bir diğer püf nokta ise boy aynanızın olduğu noktanın üzerinde yoğun bir spot ışığı olmamasıdır. Boy aynası civarında daha doğal ışıklar seçmelisiniz. Denediğiniz kıyafetler size tam olmuşsa bile yoğun ışık yüzünden size kötü görünebilir ve kendinizi beğenmeyebilirsiniz.

Piramit Dekor ile Evinizde Fark Yaratmaya Hazır Mısınız? 

Ev dekorasyonunda fikir sahibi olmak ve evinizi dilediğiniz şıklığa ve rahatlığa kavuşturmak için Piramit Dekor‘un işinde uzman ekibinden destek alabilirsiniz. Siz de evinizde en şık banyo, mutfak ve giyinme odalarına sahip olmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ücretsiz Keşif Formu’nu doldurarak evinizde baştan yaratmak istediğiniz alana dair bilgileri bizimle paylaşın. Ölçü, proje tasarımı ve bütçe planlamasının ardından projenizi kusursuz bir şekilde sizlere teslim edelim.

Sed ut perspiclatis unde olnis iste errorbe ccusantium lorem ipsum dolor
Call Now Button
tr_TRTurkish