Küçük Banyo Dekorasyonu

Küçük Banyo Dekorasyonu için öneriler

Küçük Banyo Dekorasyonu

Büyük banyoların dekorasyonu küçük banyoların dekorasyonuna göre daha kolaydır çünkü büyük banyolarda alan sıkıntısı yoktur. İstediğiniz eşyayı ya da mobilyayı banyonuzun şekline göre seçip kullanabilirsiniz. Ancak küçük alanlara sahip banyolarda bu kadar rahat olamayabilirsiniz. Küçük bir banyoya sahipseniz eşyalarınızı banyonuzun şekline ve büyüklüğüne göre seçmelisiniz ve zaten dar olan alanı daha fazla daraltmamalısınız.

Küçük Banyo Dekorasyonu İçin Öneriler

Renklerin Gücünü Kullanın

Küçük banyonuzu dekore etmeye renklerden başlamalısınız. Açık renkler banyonuzu daha ferah ve büyük gösterir ancak koyu renkleri de tercih edebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken bir diğer püf nokta ise bir rengin birbirleriyle uyumlu farklı tonlarını kullanmanız olacaktır. Örneğin banyonuzda gri rengi tercih edecekseniz grinin farklı tonlarını kullanmaya özen göstermelisiniz. Her yerin tek bir tonda olması banyonuzu boğar.

Seçtiğiniz Mobilya ve Aksesuarlara Dikkat Edin

Küçük banyolarda ayaklı lavabolar yerine etajerli lavabolar tercih etmelisiniz. Aynı zamanda lavabo altlarına dolap yaptırarak da saklama alanı konusunda bir avantaj sağlayabilirsiniz. Banyonuzda bulunan saklama alanı ne kadar çok olursa o kadar derli toplu bir görünüm elde edersiniz. Etrafta az eşya olması, gereksiz hiçbir şeyin bulunmaması küçük banyolar için etkilidir.

Eğer küçük bir banyonuz varsa küvet tercih etmemelisiniz. Küvetler banyoyu daraltır, bu nedenle küvet yerine daha biçimli olan duşakabinleri kullanmalısınız. Cam duşakabinler ferah bir görünüm sağlar ve alan açısından da kullanışlıdır. Ayrıca müzik sistemi gibi kişiselleştirilmiş pek çok duşakabin modeli de bulunmaktadır.

Aynalı dolaplar kullanmanız ise küçük banyonuzu daha büyük göstermeniz için ufak bir hiledir. Derinliği fazla olan dolaplar ise alanı daraltır. Bu nedenle derinliği az, ancak çok raflı dolaplar tercih edebilirsiniz.

Duvarlarınızı Değerlendirin

Boş duvarlarınızı değerlendirmeyi öğrenmelisiniz. Dekoratif duvarlar küçük banyoların da vazgeçilmezleri arasında yerlerini almayı başarıyor. Boş duran duvarlarınıza saklama alanı yaratmak için ahşap raflar yaptırabilirsiniz. Ahşap rafların haricinde duvara monte edilen dolaplar da çok şık bir görüntü sağlar. Raf ya da dolap yaptırmak istemiyorsanız da sanatı banyonuza taşıyabilirsiniz. Banyonuza uyum sağlayan tablolar duvarlarınızı süsleyebilir ve oldukça farklı ve kişisel bir görünüm kazandırır.

Lavabo üstü alanlar için de büyük aynalar tercih ederek ufak bir göz yanılması ile banyonuzu daha büyük gösterebilirsiniz. Küçük banyoda büyük boy ayna kullanarak genişlik illüzyonu yaratabilirsiniz.

Banyo duvarlarında ise açık ve göz yormayan fayanslar tercih ederek ortamın olduğundan daha geniş görünmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle bol miktarda ışık yansıtan parlak beyaz fayanslar banyonuzun büyük görünmesi için en ideal yol olabilir. Bunun dışında fayans tercihinizi ince uzun dikdörtgen şekillerden yana kullanarak tavan yüksekliği illüzyonu da yaratabilirsiniz.

Farklılık Yaratın

Kutular ve sepetler kullanarak banyonuzu farklılaştırabilirsiniz. Açık raflara ve dolapların içine kutular ve sepetler yerleştirerek daha düzenli hale getirebilirsiniz. Kutuların ve sepetlerin içini düzenlemek ise tamamen size kalmış bir durum. İster sabun, şampuan gibi eşyalarla isterseniz de daha farklı eşyalarla bu kutu ve sepetleri değerlendirebilirsiniz..

Aydınlatmayı Unutmayın

Aydınlatma, küçük banyolarda da özen göstermeniz gereken bir konu. Doğru aydınlatmayla banyonuzu olduğundan daha modern ve büyük gösterebilirsiniz. Banyonuz için sarkan avizeler seçmemelisiniz, ancak spot ışıklar ve apliklerden sıkça yararlanmalısınız.

Piramit Dekor ile Evinizde Fark Yaratmaya Hazır Mısınız?

Ev dekorasyonunda fikir sahibi olmak ve evinizi dilediğiniz şıklığa ve rahatlığa kavuşturmak için Piramit Dekor‘un işinde uzman ekibinden destek alabilirsiniz. Siz de evinizde en şık banyo, mutfak ve giyinme odalarına sahip olmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ücretsiz Keşif Formu’nu doldurarak evinizde baştan yaratmak istediğiniz alana dair bilgileri bizimle paylaşın. Ölçü, proje tasarımı ve bütçe planlamasının ardından projenizi kusursuz bir şekilde sizlere teslim edelim.

Sed ut perspiclatis unde olnis iste errorbe ccusantium lorem ipsum dolor
Call Now Button
tr_TRTurkish