2021 Giyinme Odası Fikirleri

2021 Giyinme Odası Fikirleri

Önceleri giyinme odaları evlerde pek sık yer verilen bir alan değildi fakat son zamanlarda bu kavram daha çok duyulmaya başladı. Çünkü artık kıyafetler, çantalar ve ayakkabılar oldukça geniş yer tutuyor. Bunun nedeni ise günümüzde iş hayatının oldukça hareketli olmasıdır. Erkek ve kadının iş hayatında birlikte rol almasıyla kıyafetler de çeşitlilik göstermeye ve artmaya başladı. Örneğin iş hayatında giydiğiniz kıyafetlerle günlük hayatta giydiğiniz ya da evde giydiğiniz kıyafetler aynı değildir. Ayrı konseptler için farklı kıyafet kullanmanız gerektiği için haliyle pek çok kıyafet ve bu kıyafetlere uygun çanta ve ayakkabı satın alırsınız ve nihayetinde bu kadar eşyayı tek bir dolaba sığdırmanız mümkün olmaz. Bu nedenlerden ötürü giyinme odaları artık lüks değil, birer ihtiyaç olarak karşımıza çıkıyor.

Artık bir ihtiyaç haline gelen giyinme odaları açık ya da kapalı olarak farklı şekillerde tasarlanabilir. Bu durum giyinme odasına ayıracağınız alanın büyüklüğüne ve şekline göre değişir. Aynı şekilde giyinme odanızı yatak odanızın bir kısmını ayırarak yaratabileceğiniz gibi tamamen ayrı küçük bir odayı da bu amaçla tasarlayabilirsiniz. Fakat eğer yatak odanızın bir kısmını giyinme odası yapacaksanız odanızın yeterli büyüklüğe sahip olması gerekir.

Ahşap Giyinme Odaları

Ahşap son zamanların en popüler dekorasyon malzemesi olarak ön plana çıkmaktadır. Bu yüzden bu malzeme giyinme odalarında da kendisine çok rahatlıkla yer buluyor. Açık ya da koyu renk olması hiç fark etmez, ahşap dolapları giyinme odanızda kullanabilirsiniz.

Raflardan Oluşturulmuş Giyinme Odaları

Raflar, bir dolabın düzenli ve derli toplu olması için önemli malzemelerdir. Tişört, kot gibi kıyafetleriniz için de oldukça büyük kullanışlılık sağlar. Bu kadar kullanışlı ve gerekli olan bir malzemeyi giyinme odanızda tercih etmek oldukça akıllıca bir seçim olacaktır. Üstelik bir de giyinme odanız dar ise seçiminizi kesinlikle açık raflardan yana kullanmalısınız. Çünkü kapaklı dolaplar açıldığı zaman alanınız daha da daralır ve bu da odanın içinde rahat hareket etmenizi zorlaştırır. Raf rengi tercihleri genelde beyaz olarak seçilir ancak siz farklı bir tarz yaratmak istiyorsanız yaratıcı fikirler her zaman mevcuttur.

Farklı Bir Alan Yaratın

Yatak odanız küçükse ve çok fazla eşyanız varsa farklı bir odayı giyinme odanız yapmanızı öneriyoruz. Yatak odasında giyinme odası yapacaksanız odanızın yeterli büyüklüğe sahip olması gerekir. Dar olan bir yatak odasına birden fazla dolabın ya da rafın yaptırılması bu alanı daha da daraltır. Giyinme odası için ayırdığınız odayı da istediğiniz gibi raf ya da kapaklı dolaplarla dizayn edebilirsiniz. Ancak ayırdığınız odanın büyüklüğü de nasıl bir oda yaptıracağınız konusunda önemlidir. Odanız büyükse işiniz çok daha kolaylaşır.

Yatak Odasını Bölün

Giyinme odanız için ekstra bir odanız yoksa yatak odasında bir giyinme alanı yaratabilirsiniz. Bu noktada rahat ve ferah giyinme alanına sahip olmak isterseniz yatak odanızın bir kısmını bir perde ya da ahşap bir bölme tasarımı ile ayırabilirsiniz. Ayırdığınız bölüme ise raf ve açık dolap yaptırabilirsiniz.

Minimalist Tarzda Giyinme Odaları

Minimalist tarzın ana hatlarını düzen ve sade şıklık oluşturur. Düzen kavramı da giyinme odaları için önemli bir ayrıntıdır. Odanızın kalabalık, dağınık ve düzensiz görünmesini istemezsiniz. Sade ve şık modellerden yararlanarak odanızı daha düz ve düzenli bir hale getirebilirsiniz. Eğer çekmece ya da kapaklı dolaplar seçmek isterseniz de geometrik şekillerden faydalanabilirsiniz.

Piramit Dekor ile Evinizde Fark Yaratmaya Hazır Mısınız? 

Ev dekorasyonunda fikir sahibi olmak ve evinizi dilediğiniz şıklığa ve rahatlığa kavuşturmak için Piramit Dekor‘un işinde uzman ekibinden destek alabilirsiniz. Siz de evinizde en şık banyo, mutfak ve giyinme odalarına sahip olmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ücretsiz Keşif Formu’nu doldurarak evinizde baştan yaratmak istediğiniz alana dair bilgileri bizimle paylaşın. Ölçü, proje tasarımı ve bütçe planlamasının ardından projenizi kusursuz bir şekilde sizlere teslim edelim.

Sed ut perspiclatis unde olnis iste errorbe ccusantium lorem ipsum dolor
Call Now Button
tr_TRTurkish