Giyinme Odasında İşlevselliği Sağlayacak Fikirler

Giyinme Odasında İşlevselliği Sağlayacak Fikirler

Değişen hayat şartlarıyla birlikte kadınlar da artık iş hayatında erkekler kadar büyük rol oynuyor. Bu nedenle iki insanın da çalıştığı evlerde ister istemez normal insanların sahip olduğundan daha fazla kıyafet yer alabiliyor. Çünkü iş hayatında ve günlük normal hayatta aynı kıyafetleri giymek istemeyebilirsiniz. İş hayatında daha şık ve resmi kıyafetler giyilirken günlük sosyal hayatınızda daha rahat ve salaş kıyafetleri tercih edersiniz. İş hayatınızdaki yoğun stresi ve yorgunluğu kıyafetlerinizi çıkarıp rahat bir şeyler giyerek atabilirsiniz. Elbette bu noktada da kıyafetlerinize birden fazla dolapta yer açmanız gerekir. Birden fazla dolap işin içine girdiği zaman da herkesin aklına giyinme odası fikirleri düşüyor.

Giyinme odası tasarlamak artık çoğu kişi için oldukça normal ve hatta pek çok kişinin ihtiyaç duyduğu bir durum. Ancak giyinme odası tasarlamak ihtiyaç haline gelmişken farklı tarzlarda ve şık modellerde bir giyinme odası tasarlamak isteyen çok fazla kişi olduğunu da söyleyebiliriz. Giyinme odaları elbette göze de hitap etmeli ancak aynı zamanda estetiklikten çok işlevsel olmalıdır. Çünkü bu alanda üstünüzü giyip hazırlanacaksınız ve bu açıdan hem rahat hareket etmeniz hem de eşyalarınıza rahatça ulaşmanız önemlidir.

Küçük Bir Odanın Tamamını ya da Geniş Bir Odanın Bir Kısmını Giyinme Alanı İçin Ayırın

Bu kısım dikkat gerektiren bir detaydır çünkü giyinme odanızın rahat olması işlevsellik açısından önemlidir. Kullanmak istediğiniz eşyalarınıza rahat bir şekilde ulaşmalı ve hatta odanızda rahat bir şekilde hazırlanmalısınız. Giyinme odanızın işlevsel olması hazırlanma sürenizi de kısaltır.

Şık ve kullanışlı bir giyinme odasına sahip olmak için çok büyük alanlara ihtiyacınız yoktur. Bu noktada en önemli olan şey iyi bir plan yapmaktır. Oldukça küçük bir alanda bile iyi tasarlanmış giyinme odaları ve alanları dizayn edebilmeniz mümkün. Geniş bir yatak odanız varsa eğer küçük bir kısmını giyinme alanı için ayırmanız yeterli olacaktır. Eğer yatak odanız çok küçük ve darsa da ayrı küçük bir odayı giyinme odanız olarak tasarlayabilirsiniz.

Giyinme Odanıza Yeteri Kadar Dolap ve Raf Yerleştirin

Giyinme odaları tasarlanırken en önemli amaçları yer açısından sizlere ekstra alan sağlamalarıdır. İyi bir giyinme odasında istediğiniz her şeye rahat bir şekilde ulaşabilir ve eşyalarınızın tamamını düzenli bir şekilde yerleştirebilirsiniz. Bu durum giyinme alanının fonksiyonelliğini gösterir. Olabildiğince dolap ve raf yerleştirdiğiniz takdirde giyinme odanızın bu rahatlığına erişiminiz mümkün olacaktır.

Giyinme odanız küçük ve darsa açık rafları daha sık tercih etmelisiniz. Kapaklı dolaplar kullanmanız alanı daha küçük gösterir ve rahat hareket etmenizi engeller. Ancak açık raf kullanımı hem alanı genişletir hem de daha çok eşya yerleştirmenizi sağlar.

Giyinme Odanızda Ölü Köşe Bırakmayın

Giyinme odalarında her köşeyi değerlendirmelisiniz. Açıkta kalan kısımlarda bile bir çekmece, bir raf ya da bir aksesuar bile kullanmanız odanızı daha işlevsel ve şık bir hale getirebilir. Giyinme odalarında ana hedef tüm kıyafetlerinizi içine sığdırabilmek ve açıkta hiçbir şey kalmamasıdır. Bu nedenle her alan çok akıllıca değerlendirilmeli ve ölü alanlar için farklı çözümlere başvurulmalıdır.

Giyinme Odanızda Çekmecelere Bol Bol Yer Verin

Çekmeceler de giyinme odasının işlevselliği açısından en önemli detaylardan biridir. Çünkü çekmeceler çok fazla yer kaplamaz ve derin olsa da olmasa da pek çok eşya alır. İç çamaşırlarınız, çoraplarınız ve kravatlarınız gibi eşyaları çekmecelerinizin içinde muhafaza edebilirsiniz.

Giyinme odasında tasarlayacağınız dolapların üst kısmını raf ve askılı dolaplardan yana tercih etmelisiniz. Alt kısımları ise fonksiyonelliği sağlamak açısından çekmecelere ayırabilirsiniz. Üst kısmı alt alta çekmecelere ayırmak çok boğucu bir havaya neden olabilir ayrıca her kıyafetinizi çekmeceye yerleştiremeyeceğiniz için sadece alt kısımlarda çekmeceye yer vermek daha işlevsel olacaktır.

Piramit Dekor ile Evinizde Fark Yaratmaya Hazır Mısınız? 

Ev dekorasyonunda fikir sahibi olmak ve evinizi dilediğiniz şıklığa ve rahatlığa kavuşturmak için Piramit Dekor‘un işinde uzman ekibinden destek alabilirsiniz. Siz de evinizde en şık banyo, mutfak ve giyinme odalarına sahip olmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ücretsiz Keşif Formu’nu doldurarak evinizde baştan yaratmak istediğiniz alana dair bilgileri bizimle paylaşın. Ölçü, proje tasarımı ve bütçe planlamasının ardından projenizi kusursuz bir şekilde sizlere teslim edelim.

 

Sed ut perspiclatis unde olnis iste errorbe ccusantium lorem ipsum dolor
Call Now Button
tr_TRTurkish