Portmanto Fikirleri

Portmanto Fikirleri

Portmanto genellikle evlerinizin girişinde kullandığınız askılıklara verilen isimdir. Ancak yalnızca askılık deyip geçmek portmantolara haksızlık olur. Bu ürünü evinizin girişinde kullandığınız takdirde evinize gelen misafirin ilk göreceği ve eşyalarını asacağı objedir. Yani misafirleriniz bir nevi eviniz hakkındaki ilk izlenimi girişinizde duran portmantoya bakarak edineceklerdir. Evinizin dekorasyonu kadar kullandığınız eşyaların dizaynı ve tasarımı da oldukça önemlidir. Seçtiğiniz her bir aksesuarın ve karar verdiğiniz her bir tasarımın sizi yansıttığını unutmayın.

Misafirlerinizin ilgi çekici bir eve sahip olduğunuzu düşünmelerini istiyorsanız tasarım portmanto fikirlerine bakmaya başlamalısınız. Eviniz minimal ağırlıklı ise daha sade ve şık tasarımlara yönelebilirsiniz. Küçük bir eviniz ve dar bir giriş alanınız varsa eğer alanı daraltmayan portmanto modellerine yer vermelisiniz.

Tasarım Portmanto Modelleri

Tasarım kelimesini duyunca kimsenin aklına sade ve düz fikirler gelmez. Tasarım denildiğinde daha iddialı, farklı ve ilginç modeller gelir. Portmanto modellerinde de bu durum aynen geçerlidir. Üç ayaklı tek renkli portmantolar tasarım modeller arasında kendilerine yer bulamaz. Ancak tasarım mobilyalar için tek renk olması en önemli kriter değildir şayet tek renk olup da pek çok tasarım modeller görebilirsiniz. Önemli olan nokta mobilyanın ilgi çekici olmasıdır.

Organize Portmanto Modelleri

Kabul edelim ki bazılarınız düzen konusunda takıntılı insanlardır. Bazılarımız etrafın dağınık olmasını ve ortalıkta fazla eşya bulunmasını sevmez. Fazla eşyaları olsa bile bu eşyaların bir arada olmasını ve düzenli bir şekilde durmasını isterler. Organize portmantolar bu tarz dağınıklıklardan hoşlanmayan insanlar için hayat kurtarıcı bir görev üstleniyor.

Evinizin girişine yaptırdığınız organize portmantolar girişinizi oldukça düzenli gösterecektir. Hele bir de portmanto için geniş bir alanınız varsa. Büyük bir portmantoyu bölmelere ayırarak çanta, ceket ve ayakkabı gibi pek çok farklı ürünü tek bir yerde toplayabilirsiniz. Buna ek olarak kutu ve ahşap sandık gibi ürünleri kullanarak portmantonuza ek alanlar oluşturabilmeniz de mümkün.

Küçük Alan İçin Portmanto Modelleri

Küçük eve sahipseniz tabii ki siz de evinizde portmanto kullanabilirsiniz ancak seçiminizde biraz daha dikkatli olmanız gerekir. Genellikle küçük evlerin girişleri dar olur ve bu alanlara büyük portmantolar seçemezsiniz. Büyük bir portmanto seçtiğiniz takdirde hem bu dar alana sığmayabilir hem de sığsa bile zaten dar olan alanınızı daha çok boğar. Bu nedenle küçük ve minimal portmantolar tercih etmelisiniz.

Dar olan alanlarda işlevselliği etkin kılmak için duvara asılan askılık şeklindeki portmantoları önerebiliriz. Bu tarz portmantolar hem çok fazla yer kaplamaz hem de duvarlarınız için kullanım alanı yaratır. Duvarlarınız çok boş kaldıysa ve nasıl değerlendireceğinizi bilmiyorsanız bu şekilde kullanabilirsiniz. Duvara monte edilen modeller dışında klasik portmantolar da fazla yer kaplamaz. İnce ve uzun portmanto modelleri de küçük evler için idealdir.

Çok Bölmeli Portmanto Modelleri

Çok bölmeli portmanto modelleri aslında biraz organize portmantolara benzemektedir. Bu modellerdeki amaç da etraftaki dağınıklığı en aza indirmek ve ortamın derli toplu görünmesini sağlamaktır. Çok bölmeli portmantolarda daha çok ince uzun bölmeler yer alır. Çok çocuklu aileler için en ideal portmanto tipi olan bu modelde herkesin alanı ayrılmış oluyor. Okul dönüşü etraftan çanta toplamak istemeyen anne ve babalar için bu çok bölmeli portmantoları öneriyoruz.

Kutu ve Sandıktan Portmanto

Portmantonuzu boş kutu ve sandık kullanarak kendiniz de yapabilirsiniz. Evdeki fazla eşyaları değerlendirerek gereksiz eşyalardan kurtulup kendinize yeni alanlar yaratabilmenin en güzel örneği bu portmantolardır. Duvarınıza kutu ve sandıklarınızın renginden bir askılık çakarak alt tarafa ise kutu ve sandıklarınızı dizebilirsiniz. Daha sonra dilerseniz bu kutuları farklı renklere boyayabilirsiniz.

Piramit Dekor ile Evinizde Fark Yaratmaya Hazır Mısınız? 

Ev dekorasyonunda fikir sahibi olmak ve evinizi dilediğiniz şıklığa ve rahatlığa kavuşturmak için Piramit Dekor‘un işinde uzman ekibinden destek alabilirsiniz. Siz de evinizde en şık banyo, mutfak ve giyinme odalarına sahip olmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ücretsiz Keşif Formu’nu doldurarak evinizde baştan yaratmak istediğiniz alana dair bilgileri bizimle paylaşın. Ölçü, proje tasarımı ve bütçe planlamasının ardından projenizi kusursuz bir şekilde sizlere teslim edelim.

 

Sed ut perspiclatis unde olnis iste errorbe ccusantium lorem ipsum dolor
Call Now Button
tr_TRTurkish