EV DEKORASYONUNDA DİKKATETMENİZ GEREKEN 5 DETAY

Ev Dekorasyonunda Dikkat Etmeniz Gereken 5 Önemli Detay

Ev dekorasyonu kişiden kişiye göre değişen göreceli bir konudur. Herkes evini sevdiği şekilde ve beğendiği tarzda dekore etmek ister. Mutfak, banyo, salon ve yatak odası gibi odalarda kullandığınız eşyaların sizin tarzınızı yansıtmasını istersiniz. Bu şekilde evinizde olduğunuz anlardan daha çok keyif alırsınız.

Koca bir evi dekore etmek zaman isteyen zor bir iştir. Her detay ile ilgilenmek zorunda kalırsınız çünkü evi dekore etmek küçük küçük bir sürü parçayı bir araya getirme işidir. Evinizin şık, rahat ve huzurlu bir ortam sağlaması için bu parçaların birbirleriyle uyum halinde olması gerekir. Her ne kadar evinizin dekorasyonunun zevkinizi yansıtması beklense de ev dekorasyonunda dikkat etmeniz gereken önemli detaylar vardır.

Tarzınızı Yansıtın

Ev dekorasyonunda uygulayabileceğiniz pek çok stil söz konusu. Bütün bu stillerin ise kendine özgü bir duruşu ve güzelliği vardır. İsterseniz bu tarzları olduğu gibi kendi evinize yansıtın isterseniz de birtakım değişiklikler yaparak kendinize özel bir tarz oluşturun.

Temiz ve keskin çizgiler içeren cam ve metal gibi materyallerden oluşan modern tarza göre bir ev dekor edebileceğiniz gibi bu tarzın dışına çıkarak belirli bir kurala sahip olmayan çağdaş bir ev de dekor edebilirsiniz. Modern ve çağdaş tarzdan uzaklaşmayarak minimal bir tarz yaratmak da mümkün. Temiz çizgiler ve nötr renkler minimalizmin ana temasını oluşturuyor. Siz de bu ana hatlara sahip minimalist bir ev dekor edebilirsiniz.

Bu tarzlar dışında tamamen ait olduğunuz yılın moda renkleri ve aksesuarlarıyla da uyum yakalayarak kendinize özgü bir tarz oluşturabilirsiniz. Bu tarz için eşyalar ve renkler arasındaki doğru uyumu yakalamanız yeterli olacaktır.

Aydınlatmanın Önemini Fark Edin

İç mekanlarda aydınlatmalar oldukça önemlidir. Kullanacağınız aydınlatmalar evinizin daha şık, modern ve konforlu görünmesini sağlayacaktır. Doğru ışıklandırma oturma odasının ya da salonun atmosferini tamamen değiştirebilir. Bu gibi alanlarda dinlendirici etkisi olan sarı ışık tercih etmenizi öneriyoruz. Odanızı doğru oranda aydınlatarak hoş bir atmosfer sağlayabilirsiniz.

Işık seçimi kadar avize seçimi de oldukça önemlidir. Kullanacağınız avizeyi özellikle evinizin tarzına göre seçmelisiniz. Avizeler dışında spot ışıklar da evinize ayrı bir hava katacaktır. Özellikle mutfak ve salonlarda spot ışıkları daha fazla tercih edebilirsiniz.

Boş Alanları Değerlendirin

Evinizdeki boş alanları değerlendirmeyi unutmayın. Evinizin her odasında boş alanlar oluşabilir. Bu alanları pratik fikirlerle değerlendirerek hem işinize yarayacak hale dönüştürebilir hem de evinizi daha otantik bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Mutfaklardaki boş alanları dolap ya da kara tahta ile değerlendirmeniz mümkün. Salon ya da oturma odalarında boş kalan köşeleri berjer, saksı çiçek ya da küçük masa ve sandalyeler ile dekore edebilirsiniz. Boş duvarlarınızda ise köşelere raflar yerleştirebilir ya da bu alanları tablolarla süsleyebilirsiniz.

Renk Uyumunu Sağlayın

Evinizin karışık görünümünü önlemek için evinizde renk uyumunu sağlamanız oldukça önemli ancak bu tüm renklerden kaçınmanız gerektiği anlamına gelmiyor. Evinizde çok çeşitli renkler kullanabilirsiniz fakat yine de çok abartıya kaçmamanız gerekiyor. Renk uyumu denince aklınıza sadece birbirine yakın renkler de gelmemeli. Birbirine zıt olduğu halde ev dekorasyonunda uyumlu bir şekilde kullanılabilen pek çok renk mevcut. Evinizi dekore ederken bunu da göz önünde bulundurmalısınız.

Evinizde doğru renk uyumunu yakalayabilmek için alanları kullanım amaçlarına göre renklendirebilirsiniz. Dinlenmek istediğiniz odaları dinlendirici renkler olan lila, mor, mavi ve yeşil renklerle süsleyebilirsiniz. Dinlenme alanları dışındaki odalarda ise şıklık arayışı işindeyseniz eğer koyu ve antrasit renkleri tercih edebilirsiniz.

Dekoratif Süslemelere Yer Verin

Evinizde her ne kadar sadelikten yana olsanız da birkaç tane çarpıcı dekoratif parçanız olmalı. Daha çok salon ve oturma odaları gibi geniş alanların taşıyabileceği dekoratif parçalar aslında evin her bölümünde yer alabilir.

Dekoratif parçalar pek çok kategoride bulunabilir. Örneğin dekoratif bir tasarıma sahip olan mobilyalar salonunuzun odak noktasını oluşturabilir ve ortamın atmosferini değiştirebilir. Dekoratif duvarlar oluşturarak da bu atmosferi yakalama şansınız yüksek. Duvardaki rafları dekoratif dokunuşlarla süsleyebilir veya duvarlarınıza şık tablolar asarak çarpıcı bir hava yaratabilirsiniz.

Piramit Dekor ile Evinizde Fark Yaratmaya Hazır Mısınız?  

Ev dekorasyonunda fikir sahibi olmak ve evinizi dilediğiniz şıklığa ve rahatlığa kavuşturmak için Piramit Dekor‘un işinde uzman ekibinden destek alabilirsiniz. Siz de evinizde en şık banyo, mutfak ve giyinme odalarına sahip olmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ücretsiz Keşif Formu’nu doldurarak evinizde baştan yaratmak istediğiniz alana dair bilgileri bizimle paylaşın. Ölçü, proje tasarımı ve bütçe planlamasının ardından projenizi kusursuz bir şekilde sizlere teslim edelim.

 

Sed ut perspiclatis unde olnis iste errorbe ccusantium lorem ipsum dolor
Call Now Button
tr_TRTurkish