1 1 ev tasarımı

Estetik ve Fonksiyonel 1+1 Ev Tasarımı Fikirleri

Evinizi yenilemek ister misiniz? Piramit Deko sizin için burada! 1+1 evler için estetik ve işlevsel önerilerimizi keşfedin. Küçük alanda bile konfor ve şıklığı artırmanın yollarını sunuyoruz.

1+1 evinizi en güzel ve kullanışlı hale getirmek çok mu zor? Mimarlık, iç mimarlık ve dekorasyonla ilgili ipuçları ister misiniz?

Anahtar Notlar

  • 1+1 ev tasarımı için estetik ve işlevsel çözümler
  • Küçük alanlarda maksimum konfor ve şıklık
  • Piramit Deko’nun uzman kadrosuyla birlikte proje çizimi
  • Mobilya, ev düzeni ve dekorasyon fikirleri
  • Yaşam alanlarınızı yenileme fırsatı

Tüketici Hakları ve İade Koşulları

Web sitesinden bir şey sipariş ederseniz, ilk bilgileri kabul etmiş olursunuz. Bu bilgiler 6502 sayılı Tüketici Kanunu ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’ne göre düzenlenmiştir.

Cayma Hakkı Kullanımı

Bir malı 14 gün içinde iade etme hakkınız vardır. Bu süre cayma hakkından yararlanabileceğiniz zamanı ifade eder. İptal ederseniz, 14 gün içinde paranız iade edilir. Ödemeler kredi kartı ya da banka yoluyla gerçekleşir.

İade Koşulları

İptal hakkınız, Tüketici Kanunu ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nde belirtilmiştir. Ürün hatalıysa, değiştirme hakkı ya da para iadesi gibi seçenekleriniz vardır.

Cayma Hakkının Kullanılamayacağı Ürünler

Hızla bozulan ya da son kullanma tarihi geçmiş ürünleri iade edemezsiniz. Anında ifa edilen hizmetlerin de iptal hakkı yoktur. Geri gönderdiğiniz ürünlerin durumu yeniden satılabilir olmalıdır.

Tek Kişilik Evler için Sade ve Fonksiyonel Dekorasyon

Yaşam alanınızı kişiselleştirmek istemenin harika bir yolu, ev dekorasyonu yapmaktır. Fakat bir evi dekore etmek ve dolayısıyla kendinizi ifade etmek, küçük bir tek kişilik ev gibi alan sınırlılıkları içinde zorlaşabilir. Sade ve fonksiyonel dekorasyon tüyolarını uygulayarak tek kişilik daireyi hem şık hem de kullanışlı hale getirmeniz mümkündür.

Genellikle, evleri dingin renklerle dekore etmek isteyenlerin oranı %70‘tir. Diğer taraftan, enerjik canlı renkleri sevenlerin oranı %30‘dur. Depolama çözümleri önemli diyenlerin oranı %45‘ken, dekoratif unsurlara önem verenlerin oranı %55‘dir.

%60‘lık bir kesim tek kişilik evlerinde duvarlarda aynayı daha çok tercih ediyor, %40‘lık bir diğer grup ise tablo ve dekoratif ürünleri seçiyor. Modüler mobilyalara meyledenler %35‘. Katlanabilir mobilyaları tercih edenlerin oranı ise %25.

Bitki sevenlerin yarıdan fazlası düşük bakım gerektiren bitkileri tercih ediyor. Çocuk veya evcil hayvanlar için güvenli bitkileri seçenlerin oranı ise %30. Aydınlatmada genel aydınlatmayı kullananların oranı %40, görev aydınlatmayı tercih edenlerin oranı %30, ambiyans aydınlatması kullananların oranı da %30.

küçük ev dekorasyonu

Tek Kişilik Evlerde 1+1 Ev Tasarımı

Ev düzenlerken her metre kareyi efektif kullanmak önemli. Tek kişilik evlerde daha da fazla önem taşır bu. Alanı doğru kullanmak için fonksiyonel mobilyalar tercih etmelisiniz. Depolama yerine sahip yatakları veya katlanıp açılabilen mobilyaları seçmek pratik olur.

Alanı Optimize Etmek

Tek kişilik ev tasarımı, alanı doğru yönetmeyi gerektirir. Bu nedenle, fonksiyonel mobilyalar büyük öneme sahiptir. Çok yönlü, depolama imkanı olan ve katlanabilen mobilyalar, fonksiyonel mobilya sınıfına girer. Bu tarz mobilyalar, depolama çözümleri olduğu kadar dekorasyonu da zenginleştirir.

Renk Seçimi

Renk seçimi, tek kişilik evlerde önemlidir. Ferah ve geniş bir his uyandırmak için açık ve kontrastlı renkler kullanabilirsiniz. Minimalist dekorasyon izleyerek, evinizi sade ve zarif bir şekilde dekore edebilirsiniz.

Minimalist Mobilyalar

Minimal mobilyalar, tek kişilik evlerde yer kazandırır ve güzel bir görüntü sağlar. Bu sayede evinizin konseptine ve gerekliliklerinize uygun mobilyalar seçebilirsiniz. Modüler veya katlanabilir mobilyalar, ihtiyacınıza göre şekillenebilir ve avantajlar sunar.

1+1 ev tasarımı

Depolama Çözümleri

Küçük evler için depolama çözümleri çok önemlidir. Evinizdeki alanı en iyi şekilde değerlendirmek için yararlanabileceğiniz fikirler vardır. Mesela yatak altı çekmeceler ve duvar rafları oldukça işe yarar. Aynı zamanda göze hoş gelmeyen şeyleri kapaklı kutularla saklayabilirsiniz.

Duvar Rafları

Duvar rafları, hem işlevsel hem de şık bir çözüm sunar. Önemli eşyalarınıza kolayca ulaşabilirsiniz. Ayrıca farklı stillerdeki raflar depolama seçeneklerinizi artırabilir.

Yatak Altı Çekmeceler

Yatak altı çekmeceler, evinizdeki değerli alanı en iyi şekilde değerlendirir. Mevsimlik kıyafetler ve diğer eşyalarınız için mükemmel bir depolama alanı sağlar. Bu çekmeceler, depolama alanını arttırmanın harika bir yoludur.

Çok Amaçlı Mobilyalar

Çok fonksiyonlu mobilyalar, küçük evlerde depolama sorunlarını çözmek için mükemmel birer seçenektir. Katlanabilir mobilyalar veya depolama alanına sahip yataklar, alanı en iyi şekilde değerlendirmenize yardımcı olur. Modüler stilli mobilyalar ise çok amaçlı birer çözümdür.

küçük ev depolaması

Duvar Dekorasyonu ve Ayna Kullanımı

Küçük bir odayı süslerken, duvarları basit tutmak önemlidir. Karmaşık desenlerden kaçının. Aynalar, mekanı daha geniş gösterir. Büyük aynalar kullandığınızda oda daha aydınlık ve geniş olur. Odaya doğru yerleştirilmiş aynalar, alanınızın büyük görünmesini sağlar. Aslında, bu, ışığı alan bir meydana getirir.

duvar dekorasyonu

Küçük mekanların dekorunda ayna ve duvar dekoru, ferahlık sağlar. Aynalar, ışığı yansıtarak odanızı açık ve geniş gösterir. Açık renkler kullanmak da mekanı ferah kılar. Bu sayede mekanınız, daha ferah ve geniş bir hava alır.

Bitki Seçimi ve Yerleşimi

Evinizin hangi yöne baktığı ve ışık alması önemlidir. Güneş ışığı giren yerler için tek kişilik ev bitkileri uygun olabilir. Küçük evlerde saksı seçerken yerden tasarruf edin. İç mekanlar için raflara ya da asma saksılara uyacak iç mekan bitkileri kullanılabilir.

Bitkinin İhtiyaçlarına Göre Seçim

Fonksiyonel bitki seçimi yaparken bitkinin ihtiyaçlarını unutmayın. Güneş alan yerlere ışık seven bitkiler, gölgeli yerlere gölgeyi sevenler konulmalı. Bitkilerin bulunduğu saksı ve aksesuarlar uyum içinde olmalı. Bitkilerin boyutu odayı derin gösterirken saksı renkleriyle dekorasyonu tamamlayabilir.

Evcil Hayvan ve Çocuklar için Güvenli Bitkiler

Eviniz için çocuk ve evcil hayvan dostu bitkiler seçin. Aşk merdiveni, Areka palmiyesi ve Muz bitkisi gibi evcil hayvanlar için güvenli bitkiler idealdir. Bu bitkiler sayesinde çocuklar bitkilerle güvenle oynar.

tek kişilik ev bitkileri

Aydınlatma Planlaması

Küçük evlerde özellikle, alanın aydınlatma planlaması çok önemlidir. Doğal ışık kullanımı ve aydınlatma katmanları ile mekanı canlandırabiliriz.

Doğal Işık Kullanımı

Doğal ışığı en iyi şekilde kullanmalıyız. Geniş pencereler ve açık perdeler ile çok ışık alabiliriz. Ayrıca, mobilyaları odaya yerleştirirken ışığın yolunu kapatmamalıyız.

Aydınlatma Katmanları

Üç odaklı aydınlatma stratejimiz var. Ortam ışıkları geniş alanları aydınlatırken, çalışma ışıkları özel alanlara ışık tutar. Vurgulayıcı ışıklar odak noktaları belirginleştirir.

Esnek Aydınlatma Çözümleri

Esnek çözümler, küçük evler için idealdir. Genel ışıklandırmanın yanı sıra, okuma köşeleri için lambader ve masa lambaları da kullanılabilir. Bu sayede her alanda doğru aydınlatmayı sağlarız.

Mekan Önerilen Işık Kaynağı Sıcaklığı
Oturma ve Yemek Odası 2700K
Yatak Odası 2700K
Banyo 3000-4000K
Mutfak 3000-4000K
Koridor ve Merdiven 2700K

Fonksiyonel Mobilya Seçimleri

Tek kişilik evler için çok amaçlı mobilyalar büyük bir yardım. Örneğin, çift işlevli yataklar ve modüler mobilyalar. Bunlar hem güzel görünür hem de kullanışlıdır.

Çift Fonksiyonlu Yatak

Alan tasarrufu için çekmeceli yataklar harika bir seçenek. Aynı şekilde, katlanabilir veya duvara monte yataklar kullanışlıdır. Küçük yerlerde böyle modeller tercih edilebilir.

Çalışma Masası

Ev ofisi oluşturmanın en iyi yolu fonksiyonel masalar. Bu masalar, iş ve yaşam alanınızı aynı alanda birleştirir. Ayrıca, çalışırken düzenli bir alan da sunarlar.

Modüler Mobilyalar

Küçük alanlar için ideal olan modüler mobilyalar, farklı şekillerde düzenlenebilir. Bu özellik, ihtiyaçlarınıza göre mobilyalarınızı kolayca değiştirebilmenizi sağlar.

Katlanabilir Mobilyalar

1+1 daireler için katlanabilir mobilyalar harika bir çözümdür. Masalar ve koltuklar, kullanılmadığında kolayca katlanarak saklanabilir.

Ödeme ve Teslimat Seçenekleri

Akbank bankasının hesaplarına Banka Havalesi veya EFT ile ödeme seçenekleri sunulur. TL olarak istediğiniz hesaba ödeme yapabilirsiniz. Ödemenizi yaptıktan sonra, siparişiniz en kısa sürede teslimat seçenekleri ile size ulaşır. Sipariş verirken, kredi kartınızı ya da havale ve eft gibi seçenekleri kullanabilirsiniz.

Ödeme Seçenekleri Teslimat Seçenekleri
Kredi Kartı Standart Teslimat
Havale Hızlı Teslimat
EFT Özel Kuryeyle Teslimat

“Kolay ve güvenli ödeme seçenekleriyle siparişinizi tamamlayın, hızlı teslimatımızla en kısa sürede ürününüze kavuşun.”

Küçük Alanları Geniş Gösterme Tüyoları

Küçük evlerin küçük göründüğünü kimse inkar etmez. Ama yol gösterici birkaç dekorasyon önerisi sizi yanıltabilir. Doğru parçalarla, küçük eviniz geniş gözükebilir. Böylece kendinizi daha özgür hissedebilirsiniz. Ayrıca küçük bir ev, her ihtiyacınızı karşılayabilir.

Mesela, aynalar küçük bir mekanda derinlik hissi yaratır. Bu sayede odanın geniş görünmesini sağlar. Açık renkler ise alanınızı daha geniş gösterir. Minimalist mobilyalar seçmek ise sahip olmanız gereken tüm özellikleri sunar.

Çeşitli ipuçlarıyla, küçük alanlarınızı büyük hissettirebilirsiniz. Sürekli olarak, evinizi mümkün olduğunca iyi göstermek için çalışıyoruz.

SSS

Piramit Deko’nun uzman kadrosuyla evinizi nasıl yenileyebiliriz?

Piramit Deko mağazamıza uğrayın, projenizi birlikte planlayalım. Burada 1+1 ev tasarımları için güzel ve kullanışlı fikirler bulabilirsiniz. Küçük bir evde konforu ve şıklığı bir arada yaşamak mümkün.

İnternet üzerinden sipariş verirken nelere dikkat etmeliyiz?

Sipariş verirken ön bilgilendirme ve mesafeli satış sözleşmelerini kabul etmiş olursunuz. Alıcılar koruma ve mesafe satış kurallarının altındadır.

Küçük bir evde dekorasyonun güçlükleri nelerdir?

Küçük bir evi dekore etmek, kendinizi ifade etmenin harika bir yoludur. Ancak, az alan bazı zorluklar yaratabilir. Sade ve işlevsel dekorasyonlarla küçük bir alanı şık hale getirmek mümkündür.

Küçük bir evde alanı nasıl optimize edebiliriz?

Her metrekareyi iyi kullanmaya özen gösterin. Fonksiyonel mobilyalar çok amaçlı kullanım sağlar. Depolama alanı olan yataklar veya katlanabilir mobilyalar seçebilirsiniz.

Küçük evlerde depolama çözümleri nasıl sağlanabilir?

Yaratıcı depolama fikirleri, küçük evlerde yaşamı kolaylaştırır. Yatak altı çekmeceler ve duvar rafları iyi birer tercih olabilir. Düzen için göze çarpmayan depolama kutuları da işinize yarayabilir.

Duvar dekorasyonu ve ayna kullanımı küçük evler için nasıl olmalıdır?

Duvar dekorasyonunda sadeliği ve az deseni tercih edin. Büyük aynaları kullanarak alanı geniş gösterebilirsiniz. Aynalar, alanın büyük ve ferah görünmesini sağlar.

Tek kişilik evlerde bitki seçimi ve yerleşimi nasıl olmalıdır?

Bitki seçerken, evinizin ışık alan bölgelerine dikkat edin. Tasarruf sağlamak için saksı seçiminize dikkat edin. Raflara ya da asma saksılara uygun bitkiler kullanabilirsiniz.

Küçük evlerde aydınlatma nasıl planlanmalıdır?

Önce doğal ışığı kullanmaya odaklanın. Geniş pencereler ve açık perdeler tercihinizi etkilemelidir. Odanın doğal ışığını en iyi şekilde değerlendirmeye çalışın.

Tek kişilik evlerde fonksiyonel mobilya seçenekleri nelerdir?

Tek kişilik evler için depo olabilen yatakları seçebilirsiniz. Katlanabilir yataklar alanı rahatlatacaktır.

Piramit Deko’dan nasıl ödeme ve teslimat yapabilirim?

Akbank hesaplarımıza Banka Havalesi veya EFT ile ödeme yapabilirsiniz.

Küçük evlerde nasıl geniş görünüm sağlanabilir?

Küçük evi dekore etmek insanları rahat hissettirebilir. Doğru dekorasyon ile her ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.
Sed ut perspiclatis unde olnis iste errorbe ccusantium lorem ipsum dolor
Call Now Button
tr_TRTurkish