Banyo Dekorasyonunun Püf Noktaları Nelerdir?

Banyo Dekorasyonunun Püf Noktaları

Banyo Dekorasyonu

Banyo dekorasyonu ev dekorasyonunun önemli bir tamamlayıcı parçası olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu nedenle de kesinlikle ihmal edilmemesi gereken bir alandır. Şık ve modern evler, güzel ve şık banyolara da ihtiyaç duyar. Banyo dekorasyonunda önemli birçok detay ve dikkat edilmesi gereken pek çok şey vardır. Şık bir banyo yaratmak için eşyaların yerleşim şekilleri, kullanılan malzeme seçimleri, renkler ve aksesuarlar gibi pek çok konuya özen gösterilmesi gerekir.

Evinizin banyosunu tasarlamaya başlamadan önce kafanızda mutlaka nasıl bir banyo istediğinizi tasarlamalısınız. Kullanılacak eşyaları, mobilyaları ve renkleri belirlemelisiniz. Kafanızda bir şablon oluştuğu takdirde alışverişe çıktığınız zaman daha rahat eder ve bu şablonun dışına pek fazla çıkmamış olursunuz.

Banyo Dekorasyonunun Püf Noktaları Nelerdir?

Banyonuzda kullanacağınız mobilyalara, mobilya ve diğer eşyalar arasındaki renk uyumuna, aydınlatmalara ve aksesuarlara bir bütün olarak dikkat etmelisiniz. Bütün bu eşyalar arasındaki uyumu sağladığınız takdirde de şık ve modern bir banyoya sahip olabilirsiniz.

Renkler

Banyonuzda kullanacağınız renkleri önceden belirlemeniz sizin yararınıza olacaktır. Açık renk, koyu renk ya da rustik tarzda bir banyo tercih edebilirsiniz. Küçük bir banyoya sahipseniz olabildiğince açık renk kullanmak banyonuzu daha büyük ve ferah gösterir. Beyaz ve gri tonları, açık renk banyoların en çok kullanılan renkleri olarak karşımıza çıkıyor. Koyu renk banyolarda ise daha çok bej ve siyah kombinasyonunu görüyoruz. Bu renklerin dışında da turkuaz, gri ya da kahverengi tonları da banyo dekorasyonlarında sıkça kullanılıyor.

Banyo duvar kağıtları ya da taşları da uyum açısından dikkat edilmesi gereken püf noktalar arasındadır. Buradaki seçim tamamen kişinin zevkine kalmıştır. Ancak yine de renk uyumuna dikkat edilmelidir.

Aydınlatma

Bir banyodaki en çok dikkat edilmesi gereken noktalardan biri aydınlatmadır. Aydınlatma banyonuzun havasını tamamen değiştirebilir. Bu değişim olumlu ya da olumsuz yönde olabileceği için banyodaki aydınlatmaya gereken özen gösterilmelidir.

Spot ışıklar: Spot aydınlatmalar asma tavanlarla birlikte kullanılır. Genellikle koyu renk banyolarda tercih edilir, fakat açık renk banyolarda da kullanılabilir.

Endirekt aydınlatma: Bu aydınlatma türü kör noktada kalmış, çok fazla ışık almayan kısımlar için kullanılmaktadır.

Aplikler: Duvar aydınlatması görevi gören aplikler çeşitli renk ve desenlerde olabilmektedir.

Direkt aydınlatma: Tüm alanı aydınlatmak için kullanılır. Direkt aydınlatma günümüzde en yaygın olarak kullanılan bilindik bir aydınlatma şeklidir. Banyonuzdaki direkt aydınlatma için avize seçimi oldukça önemlidir. Banyonuzun dekorasyonuna uygun modelde ve renkte bir avize seçmeniz yeterli olacaktır. Ne tür bir aydınlatma seçerseniz seçin bu aydınlatma gözü yormamalıdır.

Aksesuarlar

Banyonuzda tercih edeceğiniz aksesuarları dekorasyon yapılırken değil de dekorasyon tamamlandıktan sonra almalısınız. Seçtiğiniz aksesuarların son derece şık ve dikkat çekici olmasına özen göstermelisiniz.

Sanata banyonuzda da yer var. Yeriniz dar değilse ve tablo asacak kadar geniş bir alanınız varsa bir duvarı size ilham veren bir tablo ile süsleyebilirsiniz.

Küvetler

Banyonuzdaki alanınız müsait ise bir küvet yaptırmanız eşsiz banyo deneyiminiz için harika bir fırsat olacaktır. Günün yorgunluğunu atmanız için bu banyo deneyiminden yararlanabilirsiniz. Aynı zamanda duşunuzu alırken ve günün yorgunluğunu atarken müzik dinleyerek de dinlenmeniz mümkün. Banyonuza müzik seti de monte ettirerek banyonuzu kişiselleştirebilirsiniz.

Düzenlemeler

Banyonuzda birkaç küçük detaya daha dikkat etmeniz gerekebilir. Örneğin havluların derli toplu görünmesi için ayrı bir alanda toplanması sağlanmalıdır. Bu kapaklı bir dolap ya da bir raf da olabilir. Banyoda kullanılacak mobilyaların da dayanıklı ve uzun ömürlü olması gerektiği unutulmamalıdır.

Piramit Dekor ile Evinizde Fark Yaratmaya Hazır Mısınız? 

Ev dekorasyonunda fikir sahibi olmak ve evinizi dilediğiniz şıklığa ve rahatlığa kavuşturmak için Piramit Dekor‘un işinde uzman ekibinden destek alabilirsiniz. Siz de evinizde en şık banyo, mutfak ve giyinme odalarına sahip olmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ücretsiz Keşif Formu’nu doldurarak evinizde baştan yaratmak istediğiniz alana dair bilgileri bizimle paylaşın. Ölçü, proje tasarımı ve bütçe planlamasının ardından projenizi kusursuz bir şekilde sizlere teslim edelim.

Sed ut perspiclatis unde olnis iste errorbe ccusantium lorem ipsum dolor
Call Now Button
tr_TRTurkish