Banyodaki Renk Kombinasyonu Nasıl Sağlanmalıdır

Banyodaki Renk Kombinasyonu Nasıl Sağlanmalıdır?

 

Banyonuzdaki Renk Uyumu

Banyo dekorasyonu bir evin olmazsa olmazlarındandır. Özellikle son zamanlarda modern evler yaratmaya çalışırken banyonuzun da evinizle uyumlu olması çokça dikkat edilen bir nokta olarak ön plana çıkıyor. Evinizde minimalist düzeni hakim kılmaya çalışıyorsanız eğer banyonuzu da minimal bir şekilde dizayn etmelisiniz ya da evinizde modern şıklığı yansıtmak istiyorsanız banyonuzda da yine aynı şekilde modern şıklık hakim olmalıdır.

Banyonuzda kullandığınız aksesuarlara, mobilyalara, aydınlatmalara ve daha birçok şeye dikkat etmelisiniz. Fayansların şekilleri, alanın büyüklüğü ve dolapların şekli gibi pek çok şey nasıl bir banyo dizayn etmek istediğinize göre değişkenlik gösteren durumlardır. Ancak bir banyonun şık, güzel ve içerisindeki eşyaların birbirleriyle uyumlu olmasını sağlayan en önemli şey renk uyumudur.

Banyonuzdaki eşyaların, aksesuarların ve mobilyaların birbirleriyle olan renk uyumunu iyi ayarlamanız gerekir. Renk uyumundan kastedilen şey aynı renkleri ya da birbirine yakın tonda olan renkleri bir araya getirmeniz değildir. Farklı tonlarda ve birbirinden zıt renklerle de çok güzel bir renk uyumu oluşturabilirsiniz. Mutfaklarınızda kullandığınız ve odak noktası yaptığınız zıt renkleri çok rahatlıkla banyolarınızda da kullanabilirsiniz.

Gri Banyo Dekorasyonu

Gri, ev dekorasyonunda geçmişten günümüze kadar en çok kullanılan renkler arasında yer almaktadır. Ancak son zamanlarda grinin her tonu moda olarak karşınıza çıkıyor. Özellikle antrasit tonları koyu renk banyo tercih edenlerin ilk seçeneği olarak yer alıyor. Gri rengin ağırlıklı olduğu bir banyo tercih etmek isterseniz eğer bu rengin her tonunu farklı farklı bölgelerde tercih edebilirsiniz. Grinin açık ve koyu tonlarını bir arada kullanarak aradaki renk geçişini sağlayabilmeniz mümkün.

Zıt renkleri bir arada kullanmak isterseniz eğer gri renge en çok yakışacak olan zıt renkler ise fuşya, kırmızı, mor, pembe ve mavi olarak listelenmektedir. Bu renkleri ise duvarlarınızda, mobilyalarınızda ya da aksesuarlarınızda kullanabilirsiniz. Birbirinden farklı zıt renkler olsalar da banyonuzda uyum içinde yer alacaklarını göreceksiniz.

Kahverengi Banyo Dekorasyonu

Kahverengi de banyolarda klasikleşen bir renktir. Her ne kadar modası geçmiş gibi görünse de hala pek çok banyoda kullanılmaktadır. Kahverengi banyolarda en uyumlu renkler ise genellikle kahverengi tonları ve beyaz renk olarak karşınıza çıkar. Banyonuzdaki mobilyaları ve dolapları kahverengiden yana tercih edip duvarlarınızı beyaza boyamayı seçebilirsiniz. Bu şekilde şık bir renk uyumu sağlayacağınıza şüphe yok.

Kahverengiyle sadece kahve tonlarını kullanmak istemez ve zıt renklere de bir şans vermek isterseniz eğer sarı, mor, yeşil, mavi ve turuncu tonlardan faydalanabilirsiniz. Duvarlarınızı, aksesuarlarınızı ya da mobilyalarınızı bu zıt renklerden seçebilirsiniz.

Sarı Banyo Dekorasyonu

Sarı renk ortama pozitif bir hava yayması ile bilinir. Bu nedenle banyosunda sarı renk tercih etmek isteyenler de oldukça fazla. Duvarlarınızı tamamen sarı renge boyayarak banyonuzda samimi bir atmosfer yaratabilirsiniz. Sarı zaten iddialı bir renk olduğu için aynı rengin farklı tonlarını da banyonuzda kullanabilirsiniz. Sarı dışında beyazla da güzel bir renk uyumunu sağlayabilirsiniz.

Mor Banyo Dekorasyonu

Farklı ve büyülü bir banyo dizayn etmek isterseniz eğer mor rengi kullanabilirsiniz. Bu renk zenginlik, asalet, lüks ve ihtişamı çağrıştıran, hayal gücünü arttırarak şevk ve ilham veren bir renktir. Mor ve beyaz uyumu bir banyoya çok yakışacaktır. Banyonuzda uçucu ve aromatik yağlar kullanarak bu rengin verdiği büyüyü de ortaya çıkarabilirsiniz.

Mor rengi ağırlıklı bir banyoyu beyaz dışında siyah, gri, lacivert ve bordo gibi koyu ve mat renklerle de bir araya getirebilirsiniz. Bu renkleri kullanarak çok şık, modern ve uyumlu bir banyo dizayn edebilirsiniz.

Piramit Dekor ile Evinizde Fark Yaratmaya Hazır Mısınız?

Ev dekorasyonunda fikir sahibi olmak ve evinizi dilediğiniz şıklığa ve rahatlığa kavuşturmak için Piramit Dekor‘un işinde uzman ekibinden destek alabilirsiniz. Siz de evinizde en şık banyo, mutfak ve giyinme odalarına sahip olmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ücretsiz Keşif Formu’nu doldurarak evinizde baştan yaratmak istediğiniz alana dair bilgileri bizimle paylaşın. Ölçü, proje tasarımı ve bütçe planlamasının ardından projenizi kusursuz bir şekilde sizlere teslim edelim.

Sed ut perspiclatis unde olnis iste errorbe ccusantium lorem ipsum dolor
Call Now Button
tr_TRTurkish